Deklaracja dostępności
O mieście

Promesy na wsparcie cyfrowe do nauki zdalnej odebrane

W dniu 21 maja w Urzędzie Miasta Limanowa miało miejsce uroczyste wręczenie grantów pozyskanych na zakup sprzętu komputerowego dla szkół. Miasto Limanowa było jednym z grantobiorców, a dzięki środkom pochodzącym z Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej do miejskich szkół trafiły 24 laptopy.

W uroczystym wręczeniu promes uczestniczyli przedstawiciele lokalnych samorządów oraz przedszkoli i fundacji, a w imieniu Miasta Limanowa promesę z rąk Członka Zarządu Województwa Małopolskiego Marty Malec-Lech odebrał Burmistrz Miasta Władysław Bieda. Promesy wręczali też radni Województwa Małopolskiego – Grzegorz Biedroń i Stanisław Pasoń.

Wartość pozyskanego przez Miasto Limanowa grantu to 74 892,24 złotych i za tą właśnie kwotę do miejskich szkół podstawowych zakupione zostały 24 laptopy wraz z oprogramowaniem. Po 7 laptopów otrzymały ZSP nr 1  i SP nr 3, 6 laptopów – SP nr 2, a 4  – ZSP nr 4, o czy pisaliśmy TUTAJ

Projekt miał na celu wsparcie zajęć dydaktycznych w szkołach, poprzez zakup sprzętu komputerowego, umożliwiającego zdalne nauczanie w związku z zagrożeniem i skutkami Covid – 19. Środki, dzięki którym zakupiono sprzęt komputerowy dla szkół przekazane zostały w ramach  Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej  – Programu cyfryzacji szkół i placówek oświatowych w ramach RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

Galeria

Wróć do góry