Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Miejska Biblioteka zaprasza na wykład pt. „Pismo, książka…jak to się zaczęło?”

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na wykład pt. „Pismo, książka…jak to się zaczęło?”, który odbędzie się w środę 17 maja o godz. 11:00 w Sali Kameralnej. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu pn. : ,,Książka ósmym cudem świata”.

Miesiąc maj jest czasem w roku poświęconym bibliotekom i książkom. Miłośnicy literatury i bibliotek będą mieli okazję sięgnąć do źródeł, czyli do historii pisma i książki dzięki wykładowi przybliżającemu ich genezę. Codziennie tworzymy zapiski, czytamy książki – nikt jednak się nie zastanawia nad ich przeszłością. Wykład będzie dobrą okazją do odświeżenia i poznania historii książki oraz pisma.

Wykład poprowadzi Izabela Skrzypiec-Dagnan – pisarka związana z Ziemią Sądecką. Historyk sztuki, pracownik Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Laureatka ogólnopolskich konkursów prozatorskich i poetyckich. Pisze w gatunku powieści obyczajowej z elementami powieści psychologicznej. Prywatnie żona, mama, rękodzielnik, miłośniczka gór, malarstwa i literatury.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w ramach programu Partnerstwo dla książki 2023.

 

Wróć do góry