Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Koncert Jana Kondraka „LIMANOWA DLA UKRAINY” – 19 maja w LDK

W ramach akcji „Limanowa dla Ukrainy” zapraszamy na koncert charytatywny Jana Kondraka, który odbędzie się w piątek 19 maja br. o godz. 18:00 w Limanowskim Domu Kultury.

Jan Kondrak to głos – wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest cenionym autorem, kompozytorem i wykonawcą. Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Jego kompozycje mają w swoim repertuarze: Beata Kozidrak, Urszula, Krzysztof Cugowski i Piotr Cugowski. Od ponad 20 lat jest związany z wyjątkową piwnicą artystyczną, która działa pod nazwą – Lubelska Federacja Bardów. Ma na koncie jedenaście płyt z tą grupą oraz osiem solowych dokonań. Jest nazywany „księciem piosenki literackiej w Lublinie”. Z dużą kulturą muzyczną interpretuje klasykę piosenki autorskiej takich wykonawców jak Leonard Cohen, Bob Dylan, Edward Stachura, Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki, Sting czy Jacek Kaczmarski. Koncertował w kraju i zagranicą (w Austrii, Irlandii, Francji, Anglii, USA, Bułgarii, Białorusi i Ukrainie).

W Limanowej wystąpi z uwagi na charytatywny charakter koncertu, który jest pomyślany z jednej strony jako forma podziękowania dla tych wszystkich Ludzi Dobrej Woli z naszego regionu, którzy przyjęli ukraińskich uchodźców pod swój dach po wybuchu wojny 24 lutego 2022 roku oraz którzy wzięli aktywny udział w akcjach pomocy dla Ukrainy, organizowanych przez różne podmioty z naszego regionu. Z drugiej strony koncert będzie także okazją do przeprowadzenia zbiórki do puszek. Umożliwi ona zakup towarów osobistego użytku, które w ramach szóstej już transzy pomocy zostaną przekazane Fundacji Charytatywnej w Iwano-Frankiwsku, a stamtąd trafią bezpośrednio do żołnierzy walczących na froncie.

Z Iwano-Frankiwska przyjadą przedstawicielki Fundacji Charytatywnej „Dobroczynność”, aby podziękować Limanowianom za pomoc w tej strasznej próbie.

Będzie smutno i wesoło, podniośle i refleksyjnie. Zapewne wspólnie z Artystą zaśpiewamy fragmenty niejednej pieśni, a emocje tego wieczora na długo pozostaną w naszej pamięci.

Organizator koncertu: Limanowa dla Ukrainy

Patronat honorowy: Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa.

Darmowe wejściówki na koncert można odebrać w godzinach pracy kasy Kina Klaps.

Przypominamy, że kasa Kina Klaps otwierana jest codziennie 30 minut przed rozpoczęciem się pierwszego seansu, a zamykana 15 minut po rozpoczęciu się ostatniego seansu.

Zapraszamy!

 

Wróć do góry