Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Turniej „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN” powraca!

Po trzyletniej przerwie spowodowanej panującą w naszym kraju i w Europie pandemii Covid-19 członkowie ARS Klub Kyokushinkai, na czele z sensei Arkadiuszem Sukiennikiem podjęli decyzję o organizacji kolejnej, dziewiątej edycji Międzynarodowego Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN”.

Tegoroczna edycja turnieju została zaplanowana na 17 czerwca 2023 r. i odbędzie się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Limanowej.

Podobnie jak w poprzednich edycjach rywalizacja sportowa odbywać się będzie w konkurencjach kata (formy) i oraz kumite (walka), łącznie w 50 kategoriach wiekowych i wagowych. Nowością w porównaniu do poprzednich edycji turnieju jest wprowadzenie rywalizacji sportowej w kategorii wiekowej U-21 (młodzieżowcy).

Jak zawsze turniej ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział wszyscy karatecy z kraju i z zagranicy, trenujący w klubach Kyokushin Karate lub w innych, wywodzących się z tego stylu karate (bez względu na przynależność organizacyjną). Jak mówią sami organizatorzy „jest to turniej dla wszystkich, którym bliska jest idea „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN” i którzy w myśl tej idei chcą sprawdzić swoje umiejętności podczas rywalizacji sportowej”.

Na marginesie przypomnijmy, że ARS Klub Kyokushinkai i sensei Arkadiusz Sukiennik, jako pomysłodawca tego turnieju był prawdopodobnie jednym z pierwszych, a może pierwszym, który poprzez organizowany turniej „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN” promował idę jednoczenia środowiska Kyokushin, które było bardzo podzielone po śmierci Masutatsu Oyama – twórcy stylu Kyokushin. Ta idea była zawsze mocno akcentowana.
W organizowanym w Limanowej turnieju zawsze mogli brać udział przedstawiciele wszystkich organizacji czy odłamów Karate Kyokushin działających w kraju i na świecie.

Na początku autor tego pomysłu był przez wielu znanych karateka krytykowany. Byli też tacy, którzy próbowali blokować organizację tego turnieju czy wręcz grozić organizatorowi. Byli też tacy, którzy przyglądali się i pukając się po głowie mówili „to nie jest możliwe, to się nie uda”. Po kilku latach idea zapoczątkowana w Limanowej znalazła naśladowców, którymi stali się również jej wcześniejsi krytycy. Coraz częściej w kraju i na świecie zaczęto organizować turnieje w podobnej konwencji, nawet zawody – rangi ME, MŚ. Oprócz wysokiego standardu organizacyjnego i poziomu sportowego to właśnie idea „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN” była swego rodzaju magnesem, który przyciągał tłumy karateków do Limanowej. Z roku na rok ilość uczestników rosła lawinowo, osiągając rekordową, jak na ówczesne czasy i pojemność limanowskiej hali ilość 670 zawodników. Wówczas organizatorzy podjęli decyzję o wprowadzeniu limitu, który wynosi 300 zawodników.

Biorąc pod uwagę popularność limanowskiego turnieju „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN” oraz obowiązujący limit 300 zawodników, którzy mogą wziąć w nim udział zakładać można, że tegoroczna edycja turnieju znów zgromadzi w Limanowej najlepszych młodych karateków z kraju i z zagranicy. Spodziewać się można wielu emocjonujących walk. Będzie to, więc nie lada gratka dla miłośników karate i sportów walki.

Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia przyjaznych klubowi firm, instytucji oraz osób, którym ARS Klub Kyokushinkai za okazane zaufanie i wsparcie jest niezmiernie wdzięczny. Szczególne podziękowania kierujemy do Partnera Strategicznego turnieju, którym jest Firma JONIEC. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do pozostałych partnerów, którzy zdecydowali się wesprzeć organizację turnieju. A są nimi: PDM Limdrog, PAF-FOL, ELMAR, Województwo Małopolskie, Miasto Limanowa, IPA Region Limanowa, Bank Spółdzielczy w Limanowej, TYMBARK–MWS Sp. z o.o.

Patronat Honorowy nad turniejem objęli: Pani Urszula Nowogórska – Poseł na Sejm RP, Pan Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa, Shihan Andrzej Drewniak (9 Dan) – Wiceprezes Polskiego Związku Karate, Sekretarz Generalny Kyokushin World Federation, Pan Jarosław Pachut – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA – Region Limanowa. Patronat medialny sprawują: TVP Kraków, RMFMAXX, Gazeta Krakowska, Sportowy24, Limanowa.in.


Już dzisiaj zapraszamy 17 czerwca 2023r do hali sportowej przy SP nr 3 w Limanowej przy ul. Jordana 3.
Będzie się działo! Wstęp wolny.

 

Wróć do góry