Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Wernisaż wystawy ,,Mgnienie’’ Magdaleny Król – 30 marca w Miejskiej Galerii Sztuki

“Mgnienie” czyli krótka rozmyta w pamięci chwila, mglisty sen, błysk złapany kątem oka, światełko nadziei a może błędny ognik…
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na wernisaż pt. ,,Mgnienie’’ Magdaleny Król, który odbędzie się w najbliższy czwartek 30 marca o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki.
Wystawa prezentować będzie obrazy wykonane farbami olejnymi na płótnie, akwarele oraz akryl na drewnie. Obrazy autorki oddają nastrój spokoju, ale również ulotności chwil, za pomocą okolicznych pejzaży. W prezentowanych obrazach jest coś magicznego- ich klimat tworzy natura oraz ich różnorakie barwy widziane oczami artystki.
Magdalena Król – pochodzi z Laskowej, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, magister zarządzania kulturą. Od 5 lat spełnia się artystycznie, eksplorując różne techniki malarskie, począwszy od akwareli poprzez malarstwo akrylowe i olejne. Jest samoukiem. W swojej twórczości bazuje na głębokim związku z naturą. To ona – natura jest dla niej inspiracją i radością tworzenia czyli próbą zatrzymania jej ulotności. W takim obrazie próbuje uchwycić odbicie własnych przeżyć.
Podczas wernisażu będzie możliwości zakupienia prac artystki.
Wróć do góry