Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Zbliża się „Przedwiośnie Małych Form Teatralnych 2023″w Limanowskim Domu Kultury

Limanowski Dom Kultury serdecznie zaprasza wszystkich wielbicieli teatru na „Przedwiośnie Małych Form Teatralnych”. Z roku na rok spotkania z teatrem cieszą się coraz większą popularnością, dostarczając widzom cały wachlarz emocji od śmiechu po refleksję. „Przedwiośnie Małych Form Teatralnych” to wyjątkowe wydarzenie na mapie kulturalnej Limanowej, podczas którego teatry z całej Polski prezentują swój dorobek artystyczny w postaci spektakli czy monodramów.

W tym roku „Przedwiośnie Małych Form Teatralnych” trwać będzie trzy dni od 23 do 25 marca.

Wszystkie spektakle odbędą się w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury, a podczas „Przedwiośnia Małych Form Teatralnych” zobaczyć będzie można następujące spektakle:

„GRUBASKA” – 23 MARCA 2023 (czwartek), GODZINA 18:00

WSTĘP 60 ZŁ

  1. IMPRESARIAT I MEDIA

Główna bohaterka ze względu na swą posturę bywa dotkliwie upokarzana. Nigdy nie jest chwalona, natomiast krytykowana przy każdej okazji. Również narzeczony nie szczędzi jej złośliwości. Nikt nie staje po stronie grubasów.

Zofia często popada w rozpacz, lecz w końcu postanawia stanąć do walki. Ma do zrzucenia 50 kg wagi, a do wyrzucenia wiele lat przyzwyczajeń. Mierzy się ze swoim łakomstwem, przeżywa tortury diet, wyrzeczeń i gimnastyki. Czasem robi wielki krok do przodu, a czasem załamuje się i cofa. Walka jest ciężka, ale musi ją wygrać, gdyż współczesny świat dyskryminuje grubasa pod każdym względem, a media są w tym zagorzałym sprzymierzeńcem.

Zobacz, jak stracić na wadze, nie tracąc na poczuciu własnej wartości. Jak utrzeć nosa chudym zołzom i odnaleźć smak życia. Niezwykle pogodna i pełna humoru opowieść o walce po swoje…

Obsada i realizatorzy: Zosia: Izabela Noszczyk

Autor: Wanda Szymanowska

Adaptacja tekstu i reżyseria: Izabela Noszczyk, Błażej Baraniak

Muzyka: Damian Neogenn – Lindner

Reżyseria światła: Sebastian Nowicki

SPEKTAKL DLA WIDZÓW DOROSŁYCH.

 

„TUTAM” – 24 MARCA 2023 (piątek), GODZINA 18:00

WSTĘP 40 ZŁ

TEATR NSA NOWY SĄCZ
TUTAM Bogusława Schaeffera to komediodramat, w którym każdy z aktorów wciela się w dwie różne postaci, grając kelnera i kelnerkę w pewnej kawiarni oraz parę stałych bywalców lokalu. Tu i tam (stąd tytuł) toczą się rozmowy w krańcowo różnych tonacjach: poetyckiej i trywialnej, lirycznej i wulgarnej. Temat jest ten sam – miłość, życie.

W małej kawiarni spotyka się przypadkiem dwoje ludzi. On, prawdopodobnie po jakichś miłosnych przejściach, ucieka przed uczuciami. Ona postanawia go zdobyć, on chowa się przed nią i przed sobą, przybierając różne pozy i maski; ona nie pozostaje w tyle, i tak kawiarnia zamienia się teatr. Ale każdy teatr oprócz sceny ma także kulisy, a kawiarnia zaplecze: tam rozgrywa się kolejny uczuciowy dramat.

Kelner i kelnerka od dawna są razem, ale on – podobnie jak klient kawiarni – wciąż chowa się przed kelnerką i przed sobą, także przybierając różne pozy i maski, ona też nie pozostaje w tyle, i tak kulisy zamieniają się w scenę, aż w końcu nie wiadomo, gdzie jest “tu” a gdzie “tam”, gdzie kawiarnia, gdzie zaplecze, gdzie teatr, gdzie rzeczywistość, gdzie jawa, gdzie sen; tym bardziej, że kelnerka trochę się chyba podkochuje w kliencie, a kelner w klientce.

W spektaklu występują:

Kelner – Janusz MICHALIK

Kelnerka – Małgorzata SOWA

Opracowanie i reżyseria: Janusz Michalik

SPEKTAKL DLA WIDZÓW DOROSŁYCH.

 

„BILECIK MIŁOSNY” – 25 MARCA 2023 (sobota), GODZINA 18:00
WSTĘP 60 ZŁ
TEATR NOWY NOWY SĄCZ
„Bilecik Miłosny” komedia w 1 akcie na podstawie tekstu Michała Bałuckiego.

Która z Pań nie zastanawiała się aby sprawdzić wierność swojego ukochanego? Tylko co jak mąż „niechcący” na tajemnicze spotkanie wyśle swojego przyjaciela… a cała sprawa się wyda?

Kto wyjdzie obronną ręką w całej tej zabawie, kto się zakocha? Historia która ma różne oblicza. Spektakl do połowy jest wyreżyserowany lecz druga połowa należy do widzów to oni decydują w jakim kierunku pójdzie spektakl.

Ogromna dawka humoru gwarantowana!

Reżyseria: Krzysztof Pomietło

W spektaklu występują:

Marian: Józef Więcławek
Edmund: Krzysztof Pomietło
Julia: Violetta Romul-Pomietło
Anna: Małgorzata Sowa
Poetka: Anna Janur

SPEKTAKL DLA WIDZÓW DOROSŁYCH.

Zakupu biletów można dokonać w kasie Kina Klaps w godzinach pracy kina (18 261 04 87 / 18 337 16 03), za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl lub w biletomacie.

Karnety są dostępne w kasie kina Klaps.

Cena biletów:

GRUBASKA” – 60 zł

TUTAM” – 40 zł

BILECIK MIŁOSNY” – 60 zł

Cena karnetu na wszystkie spektakle – 144 zł

Wróć do góry