Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Limanowskim Domu Kultury

W niedzielę 29 stycznia w całej Polsce będziemy obchodzić święto dobroczynności i jedności na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny 31. Finał WOŚP poświęcony jest walce z sepsą, groźną zarówno dla małych, jak i dorosłych pacjentów. Środki zebrane podczas tegorocznego Finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych urządzeń do analizy i wczesnego wykrywania zakażenia. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować.

Sztab Główny mieszczący się w Limanowskim Domu Kultury od wielu lat przygotowuje liczne atrakcje na ten dzień.

Wolontariusze będą kwestować m.in. w centrum Limanowej oraz w miejscowościach ościennych. Jednak największą uwagę skupią koncerty oraz występy na scenie w Limanowskim Domu Kultury, które rozpoczną się już o godzinie 16:00.

Wystąpią: dziecięce grupy taneczne pod kierunkiem Pani Ełły Witeckiej, grupa Hip Hop pod kierunkiem Bartłomieja Jędrala, zespół Divine Kids, grupa dziecięca Zespołu Regionalnego „Limanowianie”, Emilia Pietrzak, Nikola Papież, Zespół Pa Tera oraz Tercet SMV. O godzinie 20:30 koncert główny zagra zespół KRUCA BANDA.

Oczywiście nie zabraknie licznych licytacji takich fantów jak: fartuchy kuchenne z autografami polskich skoczków narciarskich, płyty z autografami, koszulki, rękodzieło, vouchery na usługi czy gadżety WOŚP. Całe wydarzenie będzie prowadzone przez niezwykle charyzmatyczny i zabawny duet – Andrzej Chlipała oraz Katarzyna Chlipała, którzy z pewnością podtrzymają niezwykłą atmosferę wydarzenia.

Dodatkowo Limanowski Sztab WOŚP przygotował:

– przejazdy zabytkowymi Volkswagenami Garbusami w stylu retro, które od rana będą czekać na limanowskim Rynku (przejazdy uzależnione będą od warunków pogodowych),

– pokaz pięknej rasy psów – dog niemiecki błękitny z hodowli Błękit Beskidu FCI,

– animacje dla dzieci z Anną Daniel,

– naukę pierwszej pomocy z Centrum Szkoleń Ratowniczych,

– profesjonalne zdjęcia w Fotobudce obsługiwanej przez MKbudka z Limanowej.

Wszystkie wydarzenia dodatkowe będą miały miejsce w holu Limanowskiego Domu Kultury od godziny 16:30 do 19:30.

Na zakończenie zbiórki w ramach Światełka do Nieba przy uroczystym Hymnie WOŚP będzie można obejrzeć wyjątkowy pokaz świateł oraz laserów, przygotowany przez firmę Art-Stage z Wieliczki. Pokaz będzie miał miejsce o godz. 20:00 na terenie skateparku.

Dla osób zainteresowanych 28.01.2023 r. o godz. 20:00 oraz 29.01.2023 r. o godz. 17:00 w kinie Klaps będą miały miejsce pokazy filmu „Fenomen”. Jest to pierwszy film dokumentalny opowiadający o „twórcy” WOŚP Jurku Owsiaku. Bilety można nabyć w kasie kina Klaps lub online.

W ramach akcji cały czas można wspierać zbiórkę poprzez firmowe puszki stacjonarne umieszczone między innymi w Limanowskim Domu Kultury oraz innych lokalizacjach na terenie miasta Limanowa.

Limanowski Dom Kultury zaprasza do aktywnego udziału w zbiórce oraz licytacjach, a także korzystania z przygotowanych wydarzeń dodatkowych.

Wróć do góry