Deklaracja dostępności
O mieście

Umowa na budowę bazy WOT podpisana

W dniu dzisiejszym tj. 15 grudnia w siedzibie Polskiego Funduszu Rozwoju w Warszawie władze Miasta Limanowa podpisały umowy związane z budową w mieście Limanowa bazy dla 114 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej. W konferencji towarzyszącej wydarzeniu wziął udział Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, jak również parlamentarzyści, przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.

Budowa wojskowego kompleksu w Limanowej została przedstawiona jako pilotażowy projekt, który w razie powodzenia będzie powielany w innych miejscach w Polsce. Budowę wojskowej bazy zaplanowano na okres 2 lat, a jej szacunkowy koszt to 100 mln zł.

Wraz z Burmistrzem Miasta Limanowa Władysławem Biedą w podpisaniu umów w siedzibie PFR uczestniczyli także Z-ca Burmistrza Wacław Zoń, Skarbnik Miasta Limanowa Irena Gawlik , Prezes Spółki „LimWot” Wiesław Wojcieszak oraz radca prawny Krzysztof Smaga.

O dobrej współpracy z samorządem Miasta Limanowa  wspomniał podczas konferencji sekretarz stanu w MON Wojciech Skurkiewicz, a słowa uznania dla Burmistrza za wielkie chęci i ogrom poczynionych starań w dążeniu do powstania bazy WOT w mieście Limanowa  skierował wiceprezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju Bartłomiej Pawlak.

Podczas konferencji burmistrz Władysław Bieda skierował podziękowania do przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej, parlamentarzystów i władz Polskiego Funduszu Rozwoju oraz wszystkich osób, którzy przyczyniły się do sformowania batalionu w Limanowej.

(źródło: PRF)

Relacja z konferencji z udziałem władz Miasta Limanowa, która odbyła się w siedzibie Polskiego Funduszu Rozwoju w Warszawie poniżej:

Wróć do góry