Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Miejska Biblioteka Publiczna przyjmuje zapisy na warsztaty „Przysmaki Świętego Mikołaja”

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza swoich Czytelników na warsztaty kulinarne „Przysmaki Świętego Mikołaja”, które odbędą się w sobotę 3 grudnia o godzinie 10:00 w Wypożyczalni dla dzieci. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci (powyżej 5 lat) i rodziców.
W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami  Biblioteka organizuje drugi termin zajęć kulinarnych – w piątek 16 grudnia o godzinie 15:00 w Wypożyczalni dla dzieci. 
Jak wiemy, prezenty Święty Mikołaj rozdaje w dniu swoich imienin na początku grudnia, innym razem zostawia podarki w poranek Bożego Narodzenia. Różnych ma pomocników, pory odwiedzin dzieci, jednak tym, co łączy wszystkie tradycje, to miejsce, z którego przybywa – odległa i mroźna Laponia, znajdująca się blisko koła podbiegunowego.
Z książek możemy się dowiedzieć, że wszystkie dzieci w noc, gdy mają otrzymać prezenty, zostawiają hojnemu staruszkowi mleko i ciasteczka. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, co on sam może jeść na co dzień? Porozmawiamy o tym, co też może być jego ulubionym przysmakiem, i przygotujemy razem słodkości którym na pewno nie będzie potrafił się oprzeć. Wspólnie z szefami kuchni ze studia kulinarnego Cook Nook w Nowym Sączu Kingą Karasińską i Januszem Garncarczykiem, przygotujemy : pyszne trufle z mascarpone i biszkoptów oraz czekolady i trufle czekoladowe z chrupiącymi prażynkami. Będziemy też dekorować pierniczki i kruche ciasteczka.
Zapisu na warsztaty można dokonać pod nr telefonu 18/ 337 21 40 wew. 106 lub osobiście w Wypożyczalni dla dzieci.
Przed warsztatami należy wypełnić zgodę na uczestnictwo w wydarzeniu.
Więcej informacji o warsztatach można uzyskać w Wypożyczalni dla dzieci.
Wróć do góry