Deklaracja dostępności
O mieście

Zmodernizowana zostanie infrastruktura turystyczna przy ul. Kasprowicza w Limanowej

Blisko 400 tys. złotych pozyskało Miasto Limanowa na zadanie pn. „Przebudowa infrastruktura turystyczna przy ul. Kasprowicza w Limanowej”. Przyznane środki pochodzą z budżetu Województwa Małopolskiego, a pozyskane zostały za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska”.

Zakres prac związanych z modernizacją tzw. kamieniołomu przy ul. Kasprowicza, na które pozyskano z budżetu województwa małopolskiego kwotę 397.743,00 zł, obejmować będzie m.in. przebudowę zadaszenia miejsc siedzących (altany), budowę stanowiska grillowego wraz z pozostałymi obiektami małej architektury, takimi jak stoły, ławki czy pojemniki na odpady.

W tzw. kamieniołomie przy ul. Kasprowicza  przed laty odbywało się wiele różnego rodzaju spotkań, jednak obecny stan istniejącej tam infrastruktury ze względu na upływ czasu sprawił, że miejsce to zostało wyłączone z użytkowania. Dzięki pozyskanym  funduszom uda się tam odnowić infrastrukturę turystyczną, by ponownie stało się  to miejsce atrakcyjne, wykorzystywane pod organizację wydarzeń plenerowych.

Wróć do góry