Październikowy cykl EKO WARSZTATÓW w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej

„EKO WARSZTATY Naturalni, kulturalni!”  – to cykl warsztatów, na które w październikowe soboty zaprasza Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej.

EKO WARSZTATY, to nowy jesienny cykl sobotnich zajęć w oparciu o produkty – naturalne, ekologiczne, materiały przeznaczone do recyclingu, których wykorzystanie może być dla domowego budżetu także ekonomiczne zgodnie z maksymą „Nie wyrzucaj wykorzystaj”.

Warsztaty przeznaczone są dla rodzin/ rodziców/opiekunów z dziećmi małymi i większymi … właściwie dla wszystkich zainteresowanych bez ograniczeń. Dzieci powyżej 7 roku życia mogą uczestniczyć w zajęciach bez opiekuna. W trakcie warsztatów tworzymy wyjątkowe prace odwołując się do naszego smaku, fraktury, poczucia piękna. Ponadto łączymy wielopokoleniowa tradycję naszych przodków ze współczesnymi pomysłami.

Uczestnicy dowiedzą się, m.in. jak powstaje poduszka, zagrać w warzywnej orkiestrze, co można zrobić z jarzębiny, dyni, jak powstaje dżem i powidło, ciasto chlebowe, drożdżowe, kruche, jak stworzyć własne zapachowe mydło, zabawkę ze szmatek i sznurków, własnoręcznie robione ozdoby świąteczne czy oryginalną  filiżankę, jak wygląda tradycyjne kiszenie kapusty, andrzejkowe zabawy dla dzieci, czy spotkanie z prawdziwymi dzikimi ptakami – sową i  jastrzębiem. Celem zajęć jest wspólna integracja uczestników przy dobrej zabawie. Wśród Stworzone prace uczestnicy zabierają ze sobą. Zajęcia prowadzą pracownicy muzeum. Muzeum zapewnia materiały potrzebne do zajęć.

Zajęcia będą odbywać się niemal w każdą sobotę od 8 października do 17 grudnia 2022 r.

Propozycje październikowych spotkań są widoczne na plakacie. Spotkanie z dzikimi ptakami odbędzie się 29 października po warsztatach tworzenia lampionów z dyni. Późniejsze propozycje będą sukcesywnie uzupełniane.

Do wspólnej zabawy muzeum zaprasza całe rodziny!

Zajęcia w cenie 15 – 20 zł/os za 1 spotkanie. Istnieje możliwość opłacenia 4 zajęć w cenie 60 zł/os. Bezpłatny udział dla opiekunów małych dzieci (poniżej 7 r. ż.) oraz opiekunów osób niepełnosprawnych. Szczegóły pod tel. 183372042 lub mail: administracja@muzeum.limanowa.pl