Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Dystrybucja tabletek jodu – ANKIETA dla mieszkańców

W związku z ogólnopolską akcją informacyjną na temat możliwości uruchomienia procedury wydawania tabletek jodu w przypadku wystąpienia skażenia radioaktywnego po uszkodzeniu reaktorów Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej również Miasto Limanowa chce przygotować się do tego typu sytuacji i zebrać informacje ułatwiające przeprowadzenie szybkich i skutecznych działań mających na celu zabezpieczenie mieszkańców Miasta w odpowiednią ilość preparatów, w zależności od kategorii wiekowej.

Na dzień dzisiejszy nie istnieje żadne ryzyko skażenia promieniotwórczego, jednak trzeba być przygotowanym na scenariusz niekorzystnego dla nas rozwoju sytuacji pogodowej i możliwość dotarcia skażenia promieniotwórczego wraz z wiatrem.  Plany dystrybucji tabletek z jodem stabilnym na wypadek awarii elektrowni jądrowych istnieją od wielu lat ale aby dotrzeć z nimi do jak największej liczby osób w jak najkrótszym czasie potrzebna jest wiedza, ile faktycznie osób w określonych kategoriach wiekowych znajduje się na terenie Miasta w poszczególnych domach i mieszkaniach. Jest to potrzebne dla przygotowania odpowiedniej ilości tabletek, gdyż w zależności od wieku podaje się dwie, jedną czy nawet pół albo ćwiartkę tabletki.

Dlatego też Burmistrz Miasta zwraca się do mieszkańców Limanowej o wypełnienie dobrowolnych ankiet, które umożliwią przygotowanie i dostarczenie do właściwego punktu dystrybucji odpowiedniej ilości preparatu jodowego.

Ankieta do pobrania jest  TUTAJ.

Ankiety  w wersji papierowej dostępne są na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta Limanowa, ul. Jana Pawła II 9 oraz dystrybuowane są także m.in. przez placówki szkolne.

Ulotka informacyjna, w której zawarte zostały m.in. zasady dawkowania, czasu podania leku oraz przeciwwskazania medyczne znajduje się TUTAJ

Wróć do góry