Deklaracja dostępności
O mieście

Zaawansowane prace nad budową nowego dworca

Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót  Inżynieryjnych „BESKID” G. A. Duda Sp. j. i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „DUDA” Grażyna Duda  realizują roboty budowlane budowy dworca przesiadkowego u zbiegu ulic Kopernika i Targowej w Limanowej.

W ramach realizowanej inwestycji w ciągu ostatnich tygodni  wykonano prace w zakresie: montażu stolarki okiennej ukończenia dachu wraz montażem konstrukcji pod panele fotowoltaiczne, ułożenia płytek w holu oraz w toaletach, a obecnie wykonywane jest ocieplenie budynku, prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz prace montażowe w serwerowni.

Termin zakończenia budowy dworca planowany jest na koniec października br.

Wraz z budową dworca kontynuowana jest zabudowa 29 wiat przystankowych wyposażonych m.in. w fotowoltaikę i monitoring wraz z systemem informacji pasażerskiej, którą wykonuje MP Technology sp. z o.o. Przy wiatach przystankowych trwają roboty wykończeniowe oraz testowany jest system informacji pasażerskiej i system płatności, tak by po uruchomieniu na stałe działał on sprawnie, bez zakłóceń.

Zadania wykonywane są w ramach wieloetapowego przedsięwzięcia pn. „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej” realizowane są  przy udziale pozyskanych przez miasto Limanowa środków UE w ramach RPO, w wysokości 11 351 609,72 zł.

Galeria

Wróć do góry