Deklaracja dostępności
O mieście

Spotkanie ws. uroczystej przysięgi żołnierzy 11 MBOT w Limanowej

W środę 14 września w Urzędzie Miasta Limanowa miało miejsce  spotkanie w sprawie organizacji uroczystej przysięgi żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która odbędzie się w sobotę 1 października na limanowskim rynku.

Szczegóły dotyczące wydarzenia przedstawił zebranym mjr Roger Ruman– koordynujący przedsięwzięcie z ramienia z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W spotkaniu udział wziął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga i Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz osoby zaangażowane w organizację uroczystości.

Podczas wydarzenia w dniu 1 października na limanowskim rynku żołnierze złożą uroczyste ślubowanie i wstąpią w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego, ps. „Niedźwiadek”, w tym między innymi do pododdziałów 114 batalionu lekkiej piechoty Ziemi Limanowskiej.

W trakcie uroczystej  przysięgi wojskowej będzie miał miejsce pokaz sprzętu wojskowego jednostek z Garnizonu Kraków, innych służb mundurowych, zagra orkiestra wojskowa, nie zabraknie także tradycyjnej wojskowej grochówki. Na najmłodszych czekać będzie atrakcyjna strefa edukacyjno-zabawowa, gdzie będzie rozmieszczony tor przeszkód, kamuflaż wojskowy, umundurowanie małego żołnierza, rzut zabawkowym granatem, a na koniec zdjęcia z maskotką 11 MBOT. Stanowiska rekruterów zachęcać będą pełnoletnich uczestników wydarzenia  do dołączenia w szeregi 11 MBOT.

Uwaga – w dniu organizacji uroczystości tj. 1 października (sobota) w godz. od 7:00 do 17:00 odcinek DK28 w obrębie rynku będzie zamknięty dla ruchu pojazdów.

 

Galeria

Wróć do góry