Deklaracja dostępności
O mieście

Uczczono 102 Rocznicę Bitwy Warszawskiej

W poniedziałek 15 sierpnia z okazji 102 rocznicy Bitwy Warszawskiej i Dnia Wojska Polskiego, w limanowskiej Bazylice odprawiona została Msza Św. w intencji poległych żołnierzy – bohaterów pod dowództwem Marszałka Józefa Piłsudskiego w jednej z najkrwawszych bitew w dziejach oręża polskiego, zwanej „cudem nad Wisłą”.

Po Mszy Św. której przewodniczył Proboszcz ks. dr Wiesław Piotrowski, grupa radnych miejskich w imieniu całej Rady Miasta i Burmistrza Miasta złożyła wiązankę kwiatów pod pamiątkową tablicą z 1930 roku, poświęconą tym wydarzeniom. Tablica ta celowo i z premedytacją została zniszczona, zdewastowana oraz skazana na zapomnienie w 1945 roku, przeleżała w ziemi ponad 70 lat. Odnaleziona w 2019 roku została odrestaurowana, zakonserwowana i ponownie umieszczona w miejscu swego pierwotnego zamontowania w 1930 roku z okazji 10 rocznicy tej wielkiej bitwy, na budynku ówczesnej Szkoły Powszechnej.

W uroczystości wzięli udział: Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Limanowa – Stanisław Orzechowski i Leszek Woźniak oraz radni: Irena Grosicka, Adam Dębski, Jan Winiewski, Piotr Zoń i Leszek Mordarski.

Wróć do góry