Deklaracja dostępności
O mieście

Realizacja projektu „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej” – trwa budowa dworca, testowany jest system informacji pasażerskiej

Trwają prace nad budową nowego budynku dworca u zbiegu ulic Kopernika i Targowej. Parce nad powstaniem nowego obiektu postępują, a w ramach projektu pn. „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej” w 29 nowych wiatach  przystankowych testowany jest system informacji pasażerskiej.

W nowym dworcu, którego budowa rozpoczęła się w połowie lutego br. otynkowane zostały wszystkie ściany wewnętrzne, a na ukończeniu jest montaż okien w przeszklonej części elewacji budynku. Zakończenie prac planowane jest na koniec października br.

W ostatnim czasie miało także miejsce testowanie systemu informacji pasażerskiej. W nowych wiatach przystankowych wyposażonych m.in. w fotowoltaikę i monitoring, pojawiały się próbne komunikaty o kursach, by po uruchomieniu na stałe system informacji pasażerskiej działał on sprawnie, bez zakłóceń.
Komunikację miejską obsługiwać będzie pięć niskopodłogowych autobusów marki Iveco Crossway, a wszystkie  zadania realizowane są w ramach przedsięwzięcia pn. „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej”.

Zadania wykonywane są w ramach wieloetapowego przedsięwzięcia pn. „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej” realizowane są  przy udziale pozyskanych przez miasto Limanowa środków UE w ramach RPO, w wysokości 11 351 609,72 zł.

Galeria

Wróć do góry