Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Premiera spektaklu „ZAŚWIATY, czyli CZY PIES MA DUSZĘ?”w Limanowskim Domu Kultury

Teatr „CO SIĘ STAŁO?!” działający od kilkunastu lat pod patronatem Limanowskiego Domu Kultury, zaprasza tuż przed wakacjami – w niedzielę 26 czerwca o godz. 17:00 na kolejną swoją premierę: sztukę Jerzego Andrzeja Masłowskiego „ZAŚWIATY, czyli CZY PIES MA DUSZĘ?” w reżyserii Janusza Michalika.

Czarna komedia filozoficzna, jeśli można by tak określić gatunek tego tekstu. To opowieść o trzech zabawnych kobietach, striptizerkach (Aleksandra Starzyk, Kinga Jaromin i Zuzanna Majeran), które śpiesząc się na kolejny występ do restauracji i nie chcąc zabić  psa, który im wbiegł na drogę, uderzają w latarnię i giną w wypadku samochodowym. Trafiają w Zaświaty i czekają na Sąd Ostateczny. Trafia za nimi także pies (Misiek), którego nikt tam nie chce. Podczas pobytu w poczekalni przed sądem odkrywają swoje lęki, fobie, wątpliwości, śmieszności, tajemnice życiowe, ale także walczą o psa, o uznanie jego godności i duszy.

Zabawny (ale czasami też wzruszający) tekst J. A. Masłowskiego, opowiadający także historię miłosną, jaka się przydarza samotnym duszom – Aniołowi (Jakub Moskal) i jednej ze striptizerek, odczarowuje polskie tradycje mówienia o śmierci i życiu po śmierci, bawi się stereotypami, oswaja strach i przewraca nasze myślenie o tym, co potem…

Cztery wspaniałe role i debiut gościa specjalnego, czyli psa.

To tekst, którego głównym bohaterem jest śmierć,  lekki i odważny jednocześnie.

Spektakl będzie miał swoją premierę 26 czerwca 2022 r. (niedziela) o godz. 17.00 na sali widowiskowej w budynku Limanowskiego Domu Kultury.

Wstęp bezpłatny. Darmowe wejściówki do odebrania w kasie kina Klaps w godzinach pracy kina.

Zapraszamy!

 

Wróć do góry