Dla mieszkańców

Premiera spektaklu „ZAŚWIATY, czyli CZY PIES MA DUSZĘ?”w Limanowskim Domu Kultury

Teatr „CO SIĘ STAŁO?!” działający od kilkunastu lat pod patronatem Limanowskiego Domu Kultury, zaprasza tuż przed wakacjami – w niedzielę 26 czerwca o godz. 17:00 na kolejną swoją premierę: sztukę Jerzego Andrzeja Masłowskiego „ZAŚWIATY, czyli CZY PIES MA DUSZĘ?” w reżyserii Janusza Michalika.

Czarna komedia filozoficzna, jeśli można by tak określić gatunek tego tekstu. To opowieść o trzech zabawnych kobietach, striptizerkach (Aleksandra Starzyk, Kinga Jaromin i Zuzanna Majeran), które śpiesząc się na kolejny występ do restauracji i nie chcąc zabić  psa, który im wbiegł na drogę, uderzają w latarnię i giną w wypadku samochodowym. Trafiają w Zaświaty i czekają na Sąd Ostateczny. Trafia za nimi także pies (Misiek), którego nikt tam nie chce. Podczas pobytu w poczekalni przed sądem odkrywają swoje lęki, fobie, wątpliwości, śmieszności, tajemnice życiowe, ale także walczą o psa, o uznanie jego godności i duszy.

Zabawny (ale czasami też wzruszający) tekst J. A. Masłowskiego, opowiadający także historię miłosną, jaka się przydarza samotnym duszom – Aniołowi (Jakub Moskal) i jednej ze striptizerek, odczarowuje polskie tradycje mówienia o śmierci i życiu po śmierci, bawi się stereotypami, oswaja strach i przewraca nasze myślenie o tym, co potem…

Cztery wspaniałe role i debiut gościa specjalnego, czyli psa.

To tekst, którego głównym bohaterem jest śmierć,  lekki i odważny jednocześnie.

Spektakl będzie miał swoją premierę 26 czerwca 2022 r. (niedziela) o godz. 17.00 na sali widowiskowej w budynku Limanowskiego Domu Kultury.

Wstęp bezpłatny. Darmowe wejściówki do odebrania w kasie kina Klaps w godzinach pracy kina.

Zapraszamy!

 

Wróć do góry