Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

29 kwietnia KINO DLA PAŃ w kinie Klaps

Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkie Panie do udziału w nowym cyklu filmowym KINO DLA PAŃ. Seanse przygotowane specjalnie dla Pań raz w miesiącu to okazja do spotkania się, rozmowy, obejrzenia dobrego filmu i miłego spędzenia czasu we wspólnym gronie.

29 kwietnia o godz 19:30 w ramach kwietniowego KINA DLA PAŃ kino Klaps zaprasza do obejrzenia filmu „Szalony świat Louisa Waina” w reżyserii Willa Sharpe’a. Jest to niesamowita historia życia i twórczości Louisa Waina – ekscentrycznego artysty-geniusza, który miał prawdziwego kota na punkcie kotów i swoją miłością do tych zwierząt zaraził całą Anglię, a z czasem cały świat. W roli głównej, w jednej z najciekawszych kreacji w karierze, etatowa gwiazda hitów Marvela – Benedict Cumberbatch („Dr Strange”, „Sherlock”). Nominowanemu do Oscara aktorowi na dużym ekranie partnerują, m.in.: nagrodzona Złotym Globem odtwórczyni roli Królowej Elżbiety II z serialu „The Crown” – Claire Foy, twórca globalnych przebojów „Jojo Rabbit” i „Thor: Ragnarok” – Taika Waititi oraz ikona mrocznego rocka, muzyk i kompozytor – Nick Cave.

Ekscentryczny rysownik Louis Wain (Benedict Cumberbatch) z trudem wiąże koniec z końcem, żyjąc pod jednym dachem z matką i pięcioma siostrami. Sytuację rodzinną ratuje dopiero zatrudnienie guwernantki Emily (Claire Foy). Piękna kobieta z miejsca kradnie serce artysty, stając się jego muzą, kochanką i w końcu żoną. Niestety widmo obyczajowego skandalu zmusza świeżo upieczonych małżonków do opuszczenia stolicy. Z dala od wielkiego miasta spada na nich kolejny cios – choroba Emily. Szukając ukojenia, Louis zanurza się w sztuce, tworząc dla ukochanej serię niezwykłych obrazów, których bohaterami są koty. Kiedy część jego prac zostaje opublikowana w prasie, w Anglii wybucha prawdziwe kocie szaleństwo, a Wain – z dnia na dzień – trafia na usta całego kraju. Czy wobec sławy i popularności, na które nie był gotowy, zdoła poradzić sobie z presją, ciemną stroną geniuszu i tym, co przyniesie mu los?

Pokaz filmu to jednak nie wszystko! Przed seansem będzie można odwiedzić stoiska promocyjne i degustacyjne, porozmawiać i spędzić wspólnie czas, a także wziąć udział w losowaniu nagród (wśród sponsorów m.in. Termy Gorce).

Na piątkowy seans kino Klaps zaprasza szczególnie miłośniczki kotów, by pochwaliły się swoimi kocimi przyjaciółmi, przynieść można ich zdjęcia, z których stworzony zostanie kolaż /obraz ukazujący wzorem samego Louisa Waina piękno tych zwierząt.

Początek wydarzenia o godz. 19:30. Seans filmu –  ok. godz. 20:00.

Wróć do góry