Ważny komunikat dla osób przyjmujących uchodźców z Ukrainy

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Miasta Limanowa, którzy udzielili schronienia osobom przybyłym z Ukrainy o uzupełnienie formularza rejestracyjnego potwierdzającego pobyt na terenie Miasta Limanowa.

Bezpośredni link do formularza znajduje się TUTAJ

Informacje te są niezbędne do podejmowania dalszych działań pomocowych.

Informujemy, że wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym NIE MUSZĄ rejestrować się w punktach recepcyjnych ani martwić się o formalności. Osoby te nie muszą obawiać się o legalność swojego pobytu – w najbliższych dniach nie mają też obowiązku składania żadnych wniosków w Urzędzie do Spraw Cudzoziemców, Urzędzie Wojewódzkim czy placówkach Straży Granicznej. Dotyczy to także obywateli Ukrainy, którzy są w Polsce a ich dokumenty pobytowe utraciły ważność.

Pobyt mieszkańców z Ukrainy na terenie Miasta Limanowa oraz wynikające z tego faktu potrzeby zgłaszać można pod nr tel.  790 203 105. Szerszą informację uzyskać można pod nr tel. 530 262 575   (telefony czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-17:00).