Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

„Limanowscy Artyści Ukrainie” – 20 marca charytatywny koncert dla Ukrainy w LDK

Limanowski Dom Kultury zaprasza na koncert charytatywny „Limanowscy Artyści Ukrainie”, który odbędzie się w niedzielę 20 marca o godz. 17:30 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

Znakomici artyści związani od lat z limanowską sceną muzyczną wystąpią 20 marca na scenie Limanowskiego Domu Kultury. Wydarzenie to jest dla wszystkich wyrazem solidarności oraz jedną z form pomocy naszym wschodnim sąsiadom. Tego dnia również budynek Limanowskiego Domu Kultury rozbłyśnie w niebiesko-żółtych barwach. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:30.

Podczas koncertu wystąpią: Chór LimaNovum, Łukasz Jemioła, duet Agata Kuliś i Konrad Ligas, Sylwia Zelek-Golonka, Limanowska Orkiestra Kameralna, grupa Surreal Players oraz zespół Redford.

W czasie trwania koncertu będą zbierane pieniądze na pomoc dotkniętej wojną Ukrainie.

Koncert „Limanowscy Artyści Ukrainie” w LDK pozwoli nie tylko zebrać dodatkowe środki na dalszą pomoc dla mieszkańców Ukrainy, ale też zjednoczyć wszystkich ludzi dobrej woli.

WSTĘP WOLNY! Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie kina Klaps (w godzinach pracy kasy kina).

Patronat Honorowy nad koncertem objął Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Koncert to nie jedyna inicjatywa podjęta przez Limanowski Dom Kultury na rzecz pomocy Ukrainie. W najbliższą sobotę oraz niedzielę czyli 12 i 13 marca w kinie Klaps będą miały miejsce specjalne pokazy filmów ukraińskich, z których dochód zostanie przekazany w całości na pomoc mieszkańcom Ukrainy:

– 12 marca o godz. 18:00 obejrzymy film „Złe drogi” w reż. Natalii Worożbyt. Film opowiada cztery historie rozgrywające się na tle dróg Donbasu, naznaczone dezorientacją, paranoją i terrorem, które kwestionują pojęcie prawdy. (bilety można kupić w kasie kina lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/7773)

13 marca o godz. 17:15 obejrzymy film „Moja wojna” w reż. Maszy Kondakowej. Jest to dokument opowiadający o wydarzeniach w Donbasie w 2014 roku. Odkąd prorosyjscy najemnicy wzniecili w 2014 roku powstanie na wschodzie Ukrainy, setki kobiet dołączyło do wojska. Nieliczne dotarły na linię frontu. Dokument opowiada o trzech kobietach, które wstąpiły do wojska i brały czynny udział w działaniach wojennych. Reżyserka udaje się na do strefy, gdzie się toczy walka, aby pokazać codzienne życie Lery (Waleria), Jaskry (Ira) oraz Wiedźmy (Ołena). (bilety można kupić w kasie kina lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/7774)

Dodatkowo podczas trwania tegorocznej edycji „Przedwiośnia Małych Form Teatralnych” cały dochód ze sprzedaży biletów na spektakl „Maraton w Nowym Jorku” zostanie przekazany na pomoc dla mieszkańców Ukrainy (bilety można kupić w kasie kina lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/7630)

Wróć do góry