Deklaracja dostępności
O mieście

Trwa remont skrzydła budynku ZSP nr 4 w Limanowej pod tymczasową siedzibę WOT

Grafika nawiązująca do informacji dot. remontu skrzydła ZSP nr 4 pod tymczasową bazę WOT w Limanowej

Trwają prace modernizacyjne w pomieszczeniach znajdujących się w skrzydle Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej, które służyć będzie Wojskom Obrony Terytorialnej. Skrzydło szkoły gotowe będzie na koniec lutego. Będzie to tymczasowa siedziba Wojsk Obrony Terytorialnej, a docelowa baza WOT powstanie przy ul. Z. Augusta.

Przypomnijmy, zgodnie z decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej po kilkuletnich staraniach władz miasta utworzony zostanie w Limanowej batalion lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej, w ramach istniejącej 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Batalion uformowany zostanie jeszcze w tym roku, a tymczasowa siedziba WOT znajdować się będzie w skrzydle Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 przy ul. Reymonta w Limanowej. Obecnie w budynku trwają prace remontowe przygotowujące poszczególne pomieszczenia dla WOT, a ich zakończenie zaplanowano na koniec lutego.

Wraz z przygotowaniem dla strony wojskowej tymczasowej siedziby WOT prowadzone jest postępowanie przetargowe na wybór firmy, która wykona prace projektowe bazy dla batalionu WOT w Limanowej przy ul. Zygmunta Augusta, naprzeciwko remizy OSP Limanowa. Baza WOT powstać ma do września 2023 roku.

 

Galeria

Wróć do góry