Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

„Muzyka – Wsparcie Osób w Depresji” – otwarta próba Chóru „LimaNovum” w ramach Dnia Walki z Depresją

Plakat informujący o wydarzeniu pn. "Muzyka - wsparcie osób w depresji" organizowanym w ramach Dnia Walki z Depresją

23 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji Chór „LimaNovum” działający przy Limanowskim Domu Kultury weźmie udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjno-artystycznej pod nazwą „Muzyka – Wsparcie Osób w Depresji”.

Głównym Partnerem akcji jest Ogólnopolska Konferencja MAM GŁOS (OKMG). Wydarzenie ma na celu podnoszenie świadomości o chorobie, jaką jest depresja oraz zachęcenie osób borykających się z tą chorobą do podjęcia aktywności w formie śpiewu w chórze, jako elementu pomocniczego w jej leczeniu i profilaktyce. Zostanie częścią zespołu wokalnego zmniejsza poczucie samotności oraz pozwala odczuć przynależność do grupy społecznej.

W środę 23 lutego o godzinie 19:00 w sali tanecznej Limanowskiego Domu Kultury odbędzie się „Rozśpiewanie dla zdrowia”. Będzie to otwarta próba chóru, w której mogą wziąć udział wszyscy chętni. Podczas próby odbędą się ciekawe ćwiczenia wokalne prowadzone przez dyrygenta chóru „LimaNovum” Ivana Vrublevskyiego. Zajęcia poprzedzi krótkie wprowadzenie na temat depresji i jej leczenia poprzez wspólne muzykowanie, które wygłosi Dorota Żelasko – pedagog z Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej.

Spotkanie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarno-epidemiologicznymi.

Organizatorzy wydarzenia serdecznie zapraszają.

 

Wróć do góry