Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

„HEJ KOLĘDA” – 23 stycznia w Limanowskim Domu Kultury odbędzie się koncert kolęd i pastorałek

Limanowski Dom Kultury zaprasza na koncert kolęd i pastorałek „Hej Kolęda!”, który odbędzie się 23 stycznia (niedziela) o godz. 17:00 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

Koncert kolęd i pastorałek „Hej Kolęda!” już na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny wydarzeń Limanowej. W roku 2021 z powodu trwającej pandemii koronawirusa i obowiązujących z tym obostrzeń, koncert odbył się w formie ON-LINE, w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w odnowionej siedzibie Limanowskiego Domu Kultury.

W programie tegorocznego koncertu jest wspólne kolędowanie z Limanowską Orkiestrą Kameralną pod kierownictwem Krystiana Jaworza oraz pochodzącą z Limanowej Martą Florek.

Limanowska Orkiestra Kameralna  powstała w maju 2016 roku. Jej repertuar obejmuje muzykę współczesną, filmową, rozrywkową oraz utwory inspirowane muzyką regionu. Obecnie zespołem kieruje Krystian Jaworz – kompozytor i aranżer, który ukończył studia na  Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie trąbki klasycznej oraz fortepianu jazzowego, współtwórca duetu Surreal Players, na stałe współpracujący z zespołami Max Klezmer Band, Groove Set, Agata Kulis Music, Gurgul Band, Giles Barratt Quartet.

Orkiestra wystąpi z Martą Florek – absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku wokalistyka jazzowa. Pani Marta jest wokalistką, trenerem wokalnym, aktorką musicalową współpracującą z Teatrem Komedia w Warszawie, laureatką popularnego programu TVP 2 „Szansa na sukces”.  Jako wokalistka sesyjna nagrała kilkanaście płyt, udzielając głosu w bajkach muzycznych i śpiewając w chórkach znanych artystów. Zaśpiewała jako gość na 48. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu podczas koncertu „Panna, madonna, legenda tych lat”. Nagrała również ścieżkę dźwiękową do filmu Syberiada polska w reż. Janusza Zaorskiego.

Podczas kolędowania prezentowane będą zarówno tradycyjne kolędy i pastorałki, jak i amerykańskie utwory świąteczne.

Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie kina Klaps (w godzinach pracy kasy kina).

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarno-epidemiologicznymi.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania!

 

Wróć do góry