29 osób wzięło udział w zbiórce krwi zorganizowanej przez druhów z OSP Limanowa

Zdjęcie z akcji zbiórki krwi zorganizowanej przez druhów z OSP Limanowa w RCKiK w Limanowej

W dniach 24-25 stycznia zorganizowana została przez druhów z OSP Limanowa pierwsza w tym roku zbiórka krwi. Zbiórka została przeprowadzona w oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy Szpitalu Powiatowym w Limanowej. W dwudniowej akcji wzięło udział 29 osób, a jej efektem jest pozyskanie ponad 13 litrów krwi.

Wszystkim osobom które wzięły udział w zbiórce krwi druhowie z OSP Limanowa serdecznie dziękują, podziękowania kierują też do pań z krwiodawstwa  za pomoc w organizacji akcji i gościnę.

Warto przypomnieć że w 2021 r. druhowie z OSP Limanowa zorganizowali w remizie strażackiej dwie akcje zbiórki krwi, podczas których  udało się uzbierać aż 85 donacji. Pozwoliło to druhom zająć wysokie III miejsce w konkursie krwiodawstwa pn. „Ratowanie weszło nam w krew”.