10-lecie Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zdjęcie z Jubileuszu 10-lecia LUTW

22 października odbyła się uroczystość Jubileuszu 10-lecia Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z uroczystą Inauguracją Roku Akademickiego 2021/2022.

Obchody Jubileuszu 10-lecia Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowała uroczysta msza św. odprawiona w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Po mszy św. uczestnicy uroczystości udali się do Limanowskiego Domu Kultury, gdzie miała miejsce artystyczna część wydarzenia.  Okolicznościowy wykład oraz referat na temat historii działalności LUTW, który wygłosił Prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku Józef Sukiennik, a także prezentacja multimedialna podczas której przytoczone zostały najważniejsze inicjatywy i przedsięwzięcia LUTW z minionego 10-lecia.

Zdjęcie z okolicznościowego wykładu podczas uroczystości Jubileuszu 10-lecia LUTW
Zdjęcie z obchodów 10-lecia LUTW

Na Jubileuszowe obchody 10-lecia  Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przybyło wielu zaproszonych gości, a wśród nich Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz. Z okazji Jubileuszu władze miasta Limanowa złożyły serdeczne gratulacje za podejmowane działania na rzecz aktywizacji, edukacji i integracji społeczności osób starszych oraz życzenia dalszych sukcesów w podejmowanych inicjatywach.

Na zdjęciu władze miasta Limanowa składają gratulacje z okazji Jubileuszu 10-lecia LUTW

Obchodom 10-lecia LUTW towarzyszyła także wystawa prac artystycznych członków Stowarzyszenia, a w trakcie podziwiania prac skosztować można było potraw przygotowanych na okoliczności Jubileuszu przez Panie z Koła Gospodyń wiejskich z Sowlin. Na zakończenie uroczystości odbył się koncert Orkiestry Kameralnej działającej przy Limanowskim Domu Kultury.

Na zdjęciu okolicznościowa wystawa prac artystycznych członków LUTW
Na zdjęciu koncert Orkiestry Kameralnej działającej przy LDK