Deklaracja dostępności
O mieście

Członkowie Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na VIII Międzynarodowych SENIORALIACH w Krakowie

Członkowie LUTW na VIII Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie

10-sobowa grupa przedstawicieli Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięła udział w tegorocznej VIII edycji  wydarzenia pn.”Międzynarodowe Senioralia w Krakowie”, którego celem jest kształtowanie i utrwalanie wśród seniorów postawy aktywnego obywatela, a także integrowanie poprzez budowanie świadomości ekonomicznej, prawnej, związanej z bezpieczeństwem oraz prozdrowotnej osób 60+.

Grupa seniorów z Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w inicjatywie uczestniczyła nie po raz pierwszy, a w tym roku członkowie LUTW reprezentując Limanową wzięli udział w przedsięwzięciu, które zgromadziło przeszło 2000 seniorów ze 100 miast Polski.

Członkowie LUTW na VIII Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie

Wydarzenie odbywało się pod hasłem SENIOR MA MOC. W Kościele Mariackim Seniorzy uczestniczyli we mszy św., następnie przemaszerowali w barwnym korowodzie od Kościoła Mariackiego przez krakowski rynek i główne ulice miasta do Parku Jordana, gdzie można było skorzystać z bezpłatnych badań, warsztatów i wykładów oraz podziwiać programy artystyczne prezentowane przez zaproszonych artystów oraz samych seniorów.

Uczestniczący w wydarzeniu przedstawiciele Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku już szykują się na przyszłoroczne „Senioralia”- jak zapowiadają  w jeszcze liczniejszym składzie.

Członkowie LUTW na VIII Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie

Galeria

Wróć do góry