Delegacja z Węgier odwiedziła cmentarz wojenny na Jabłońcu

We wtorek 13 lipca cmentarz wojenny na wzgórzu Jabłoniec odwiedziła kilkuosobowa delegacja węgierska z Instytutu i Muzeum Historii Wojen z Budapesztu. Węgierskiej delegacji przewodniczył Pułkownik dr Vilmos Kovacs.

Przybyłych Węgrów przywitali: Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda wraz z Zastępcą Burmistrza Wacławem Zoniem, a także Marek Sukiennik – Prezesem Limanowskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej Jabłoniec 1914. Szczególnym akcentem wizyty było złożenie wieńca i zapalenie zniczy przy pomniku OthmaraMuhra, bohaterskiego dowódcy cesarsko-królewskich huzarów.

Przy okazji przyjazdu do Limanowej goście z Węgier podziękowali władzom miasta, a także za pośrednictwem Marka Sukiennika wszystkim członkom Limanowskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej Jabłoniec 1914, za opiekę nad cmentarzem na Jabłońcu. Wizyta gości z Węgier była okazją do rozmów dotyczących dalszego rozwijania wzajemnej współpracy węgiersko-polskiej.