Otwarto oddział Poradni Specjalistycznej i Telefonu Zaufania „Arka”

W Limanowej przy ul. Zygmunta Augusta 35 uruchomiony został oddział Katolickiej Poradni Specjalistycznej i Telefonu Zaufania „Arka” mającej swą główną siedzibę w Tarnowie. Oddział Poradni powstał we współpracy z Miastem Limanowa.

Uroczystego otwarcia i poświęcenia nowo otwartego oddziału Poradni w poniedziałek 31 maja dokonał J.E. Ks. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. W otwarciu placówki udział wzięli zaproszeni goście, wśród których obecny był Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda wraz Przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Jolantą Juszkiewcz i Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Limanowa Stanisławem Orzechowskim.

Otwarcie oddziału Poradni Specjalistycznej i Telefonu Zaufania „Arka” rozpoczął wykład inauguracyjny dr hab. Stanisławy Tucholskiej  – prof. KUL, z Katedry Psychologii Ogólnej Instytutu Psychologii KUL. Następnie miało miejsce uroczyste poświęcenie pomieszczeń Poradni przez J.E. Ks. Bp. Andrzeja Jeża.

W nowym oddziale „Arki” będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji prawnika, psychologa, księdza psychologa. Do dyspozycji potrzebujących będzie także duszpasterz. Rejestracja wizyt odbywa się pod tel. 14 692 02 93. Numer Telefonu Zaufania to 14 627 40 44 /telefon uruchomiony zostanie od najbliższego piątku/.

Katolicka Poradnia Specjalistyczna i Telefon Zaufania „Arka” działa w diecezji tarnowskiej od 40 lat. Pomoc świadczy nieprzerwanie, codziennie i bezpłatnie dzięki dziesiątkom wolontariuszy. Działalność Poradni ma na celu udzielanie ludziom znajdującym się w różnych trudnych sytuacjach życiowych wielorakiej pomocy w szczególności: psychologicznej, pedagogicznej, medycznej, prawnej i duszpasterskiej.

Siedziba Poradni w Limanowej mieści się na I piętrze budynku przy ul. Zygmunta Augusta 35 (budynek OSP Limanowa).