Podpisano porozumienie ws. budowy obiektu rekreacyjno-sportowego przy ul. Kusocińskiego

We wtorek 18 maja podpisane zostało porozumienie miedzy Miastem Limanowa, a Starostwem Powiatowym w Limanowej dotyczące wspólnej realizacji inwestycji związanej z powstaniem obiektu rekreacyjno-sportowego wraz z zapleczem i infrastrukturą komunikacyjną przy ul. Kusocińskiego w Limanowej.

Porozumienie zawarte zostało pomiędzy włodarzami obu samorządów – Burmistrzem Miasta Limanowa Władysławem Biedą, a Starostą Limanowskim Mieczysławem Urygą. W podpisaniu i przekazaniu umów pieczętujących wspólną realizację przedsięwzięcia uczestniczyli również Agata Zięba – Wicestarosta Limanowski i Wacław Zoń – Zastępca Burmistrza Miasta Limanowa.

Inwestycja dot. powstania kompleksu sportowego przy ul. Kusocińskiego /tzw. ścieżce zdrowia/ na wysokości budynku I LO w Limanowej obejmuje budowę:

• stadionu pełnowymiarowego z trybunami o nawierzchni z trawy naturalnej i bieżnią lekkoatletyczną – 6 torów,
  • 2 boisk kortów tenisa ziemnego, boiska koszykówki
  • urządzeń lekkoatletycznych: skoczni w dal, koła rzutu dyskiem, młotem, rzutni pchnięcia kulą, rzutni oszczepem, skoczni o tyczce
  • oraz dróg, chodników i parkingów.

Podpisane przez samorządy porozumienie reguluje podział kosztów realizacji zadania po połowie, a kwestie organizacyjne związane z utrzymaniem, administrowaniem oraz dokładną formą rozliczeń finansowych uzgodnione zostaną w drodze odrębnych umów.