Deklaracja dostępności
O mieście

Program „Mieszkać w LimaNowej” zakończony

Dobiegła końca realizacja Programu  „Mieszkać w LimaNowej”  związanego z naborem wniosków o nabycie mieszkań w nowym bloku przy ul. Fabrycznej 4 w Limanowej. W ostatnim czwartym naborze na mieszkania podpisanych zostało 12 umów na zakup mieszkań. Oznacza to, że wszystkie 22 mieszkania jakie zlokalizowane są w bloku przy ul. Fabrycznej znalazły już swoich właścicieli.

Program „Mieszkać w LimaNowej” rozpoczął się w lutym 2019 roku. Wówczas Miasto Limanowa podpisało z Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej spółka z o.o umowę dotyczącą powierzenia do realizacji zadania Miasta polegającego na realizacji i zarządzaniu Programem. Rozpoczęły się prace związane z budową budynku mieszkalnego oraz rozpisywane były okresowe nabory na wykup mieszkań, zgodnie z zapisami programowymi.  Ostatnie wnioski w ramach ogłoszonego czwartego naboru lokali mieszkalnych składać można było od 14 grudnia 2020 roku do 8 stycznia 2021 r. Nabór ten dotyczył 12 mieszkań, a w jego efekcie podpisano ostatnie umowy na zakup lokali mieszkalnych.

Nowy, odebrany w czerwcu 2020 roku budynek przy ul. Fabrycznej 4 mieści łącznie 22 mieszkania, które wyposażone są w nowoczesną infrastrukturę o wysokim standardzie elektrotechnicznym i telekomunikacyjnym (światłowody). Budynek posiada estetyczny i nowoczesny wygląd oraz położony jest w dogodnej lokalizacji.

Ostatni nabór spotkał się z dużym zainteresowaniem –  na niektóre lokale złożono po kilka wniosków, a pytania od osób zainteresowanych nabyciem mieszkania pojawiały się jeszcze po upływie terminu składania wniosków.

 

Wróć do góry