Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

7,1 mln zł dofinansowania na budowę mostu przy ul. Lipowej

Miasto Limanowa pozyskało kwotę 7 mln 100 tys. zł na budowę mostu w ciągu ul. Lipowej. Środki stanowiące 85 % wartości zadania udało się pozyskać z funduszu przeciwdziałania skutkom Covid-19, z puli przeznaczonej na wsparcie gmin górskich.

Pozyskanie  środków na realizację zadania to dla mieszkańców miasta bardzo dobra wiadomość – podkreśla Burmistrz Władysław Bieda – budowa mostu pozwoli na otwarcie czwartego wlotu ronda turbinowego i prowadzenie ruchu na moście w obu kierunkach, co znacznie ułatwi komunikację na terenie miasta, odciążając ulicę Piłsudskiego.

Budowę mostu przewidziano na okres od lipca br. do października 2023 r. jednak realizacja prac ruszy po przebudowie skrzyżowania w ciągu ulic Jana Pawła II, Piłsudskiego, Kopernika i Kolejowej, która trwać ma od początku kwietnia do końca br. Tym sposobem uda się uniknąć zakorkowania miasta, co miałoby miejsce przy jednoczesnej realizacji dwóch tak dużych inwestycji.

Nowy most w ciągu ul. Lipowej ma mieć ponad 53 metry długości i 12 metrów szerokości. Całkowity koszt jego powstania  to 8 mln 350 tys. zł, więc przy pozyskanym dofinansowaniu w wysokości 7 mln 100 tys. zł, budowa obiektu wyniesie samorząd jedynie 1 mln 250 tys. zł.

 

Wróć do góry