Deklaracja dostępności
O mieście

7 medali dla karateków ARS LIMANOWA-JONIEC TEAM

3 października 2020r. w Sieradzu odbył się 23 Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradz w Karate Kyokushin. W tegorocznej edycji turnieju z powodu ograniczeń wynikających z panującego w kraju stanu pandemii liczba uczestników była mniejsza niż w poprzednich latach.

3 października 2020r. w Sieradzu odbył się 23 Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradz w Karate Kyokushin. W tegorocznej edycji turnieju z powodu ograniczeń wynikających z panującego w kraju stanu pandemii liczba uczestników była mniejsza niż w poprzednich latach. Na macie, w konkurencji kata i kumite rywalizowało 150 zawodniczek i zawodników. Sędzią głównym turnieju był shihan Paul Lorist z Holandii, a rolę sędziego technicznego pełnił shihan Janusz Piórkowski. Organizatorem zawodów był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Wajgelta (5 Dan).

W Sieradzu miasto Limanowa było reprezentowane przez siedmioosobową grupę karateków ARS Klub Kyokushinkai w składzie: Justyna Stach, Natalia Jonik, Adrian Kamenczak, Arkadiusz Kądziołka, Patryk Kądziołka, Jakub Kądziołka i Dawid Jonik. Zawodnikom tradycyjnie towarzyszyli ich rodzice oraz ich trener sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan).

Turniej w Sieradzu o tyle trudnym wyzwaniem dla limanowskich zawodników, iż z racji wprowadzonych ponad pół roku temu obostrzeń i kwarantanny wynikających z „pandemii koronowirusa” mieli oni ograniczone możliwości trenowania i były to ich pierwsze zawody od ponad siedmiu miesięcy. Z jednej strony wszyscy byli „spragnieni” startu w zawodach, a jednocześnie czuli sporą tremę i pewnego rodzaju stres przed startem po tak długiej przerwie. Mimo to nasi młodzi wojownicy w Sieradzu zarówno z rywalami jak i ze stresem poradzili sobie bardzo dobrze, co zaowocowało siedmioma medalami, w tym 1 złotym, 1 srebrnym i 5 brązowymi.

Szczegółowe wyniki zawodników naszego klubu prezentują się następująco:

– Jakub Kądziołka – złoty medal w kumite juniorów -60 kg;
– Patryk Kądziołka – srebrny medal w kata juniorów młodszych;
– Justyna Stach – brązowy medal w kumite juniorek -60 kg oraz brązowy medal w kata juniorek;
– Natalia Jonik – brązowy medal w kumite juniorek młodszych +60 kg;
– Arkadiusz Kądziołka – brązowy medal w kumite młodzików -60 kg;
– Adrian Kamenczak – brązowy medal w kumite młodzików -50 kg;

Wszystkim naszym zawodnikom należą się wielkie brawa, bo turniej w Sieradzu przebiegał jak zwykle na wysokim poziomie sportowym, a postawa naszych zawodników pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Szczególnie wyróżnić trzeba za dobrą postawę Jakuba Kądziołkę, który w Sieradzu w bezdyskusyjnym stylu wywalczył złoty medal. Dodatkowo cieszy fakt, że Jakub w walce finałowej pokonał w bezdyskusyjny sposób (zadając kopniecie punktowane na tzw. „wazari”) aktualnego wicemistrza Polski juniorów. Do tej pory limanowski karateka spotykał się trzykrotnie z tym zawodnikiem i trzykrotnie z nim przegrywał. Można, więc powiedzieć, że
w Sieradzu Jakub Kądziołka przełamał pewnego rodzaju „fatum”, co szczególnie cieszy przed kolejnymi ważnymi zawodami, które już niebawem, bo 17.10.2020r. odbędą się w Krakowie.
Dla Jakuba Kądziołki podobnie jak dla pozostałych naszych zawodników turniej w Sieradzu był sprawdzianem przed ważnymi zawodami, które jak wspomniano wyżej odbędą się 17.10.2020r. w Krakowie. Będą to Mistrzostwa Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin, które to odbywają się w ramach rywalizacji sportowej Polskiego Związku Karate.

Oceniając postawę limanowskich zawodników w Sieradzu możemy z optymizmem oczekiwać startu naszych zawodników w zawodach w Krakowie.
Gratulacje !

Galeria

Wróć do góry