Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

XXIII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

Zakończyły się XXIII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej, w trakcie których przebyliśmy drogę od średniowiecznych śpiewów sakralnych, przez renesansowe melodie ze złotych czasów Królestwa Polskiego, aż po barokowe dzieła największych mistrzów. Wszystko w przepięknej oprawie limanowskiej Bazyli Matki Boskiej Bolesnej.

W piątek, 28 sierpnia, powróciliśmy do XVI i XVII-wiecznej Polski. Warszawski zespół muzyki dawnej „Sabionetta” pod dyrekcją Agnieszki Obst-Chwały zaprezentował cały przekrój muzyki renesansowej do słów anonimowych poetów, ale również takich osobistości jak Mikołaj Rej, czy Jan Kochanowski.
Koncert składał się z instrumentalnych wykonań oraz utworów śpiewanych. Słuchacze po raz kolejny mieli niezwykłą okazję do spotkania z unikatowymi instrumentami takimi jak lira da braccio czy fidel, a po koncercie także do rozmowy z artystami i zakupu płyt zespołu.
Piątkowy koncert zakończył tegoroczny festiwal, który odbywał się w szczególnej atmosferze i w wyjątkowych warunkach. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną, koncerty odbywały się w reżimie sanitarnym. Dlatego też wyrażamy głęboką wdzięczność wszystkim tym, dzięki którym Koncerty mogły się odbyć: artystom, partnerom i sponsorom, a przede wszystkim widowni, która choć nieco mniej licznie niż zazwyczaj, również i w tym roku dopisała i jak zawsze z wielkim zaangażowaniem i radością obcowała z muzyką sakralną, organową i kameralną.
Galeria zdjęć z koncertu na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/339/xxiii-letnie-koncerty-muzyki-organowej-i-kameralnej—zlote-czasy-krolestwa-polskiego

XXIII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”.

Pragniemy serdecznie podziękować honorowym patronom naszego festiwalu: proboszczowi parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. prałatowi dr Wiesławowi Piotrowskiemu, Marszałkowi Województwa Małopolskiego Witoldowi Kozłowskiemu, Mieczysławowi Urydze Staroście Limanowskiemu oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa Władysławowi Biedzie.

Szczególne podziękowania składamy na ręce kierownika artystycznego, prof. Ireneusza Wyrwy, który nie tylko podczas każdego koncertu zasila nas olbrzymią dawką wiedzy na temat poszczególnych utworów czy kompozytorów, ale przede wszystkim jest twarzą naszego festiwalu i jego dobrą duszą.

Dziękujemy również ks. Stanisławowi Wojcieszakowi, za życzliwość i słowa wstępne.

Dziękujemy sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu w Limanowej i Karczmie Matras za nieocenione wsparcie finansowe w dzisiejszych trudnych czasach, życzliwość i dobre słowo.

Dziękujemy mediom: radiu RMF Classic (współpraca redakcyjna), radiu RDN Nowy Sącz, portalowi Limanowa.in i telewizji internetowej TV28 (patronat medialny).

Od dwudziestu trzech lat wydarzenie organizuje Limanowski Dom Kultury.

Wróć do góry