Limanowa na 10. miejscu w Rankingu Inwestycyjnym

Miasto Limanowa zajęło 10 miejsce na 276, w kategorii Miasta Powiatowe w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Wydatki inwestycyjne samorządów”.

Ranking został opracowany po raz kolejny przez prof. dr hab. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego. Podstawa opracowania rankingu były sprawozdania budżetowe samorządów, które zostały uzupełnione ankietą wydatków inwestycyjnych spółek komunalnych, prowadzona wśród miast powiatowych i miast na prawach powiatu. Tak obliczone wydatki samorządów dzielone są przez liczbę mieszkańców i zestawione w formie rankingu.

Wręczenie wyróżnień odbędzie się 7 października podczas Gali Inwestorów Samorządowych w ramach XVIII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów.