Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Sala konferencyjno-kinowa – podsumowanie z realizacji prac

W ostatnich dniach odebrane zostały prace na Sali Konferncyjno – Kinowej kina Klaps w rozbudowywanym budynku Limanowskiego Domu Kultury przy ul. Bronisława Czecha 4 w Limanowej. Realizacja wszystkich prac była możliwa dzięki dofinansowaniu jakie jednostka pozyskała z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej realizację zadania „Zakup wyposażenia sal kinowych do rozbudowywanego Kina Klaps z równoczesnym dostosowaniem obiektu dla potrzeb osób niedosłyszących i niepełnosprawnych” w ramach Programów Operacyjnych Rozwój kin – Modernizacja kin 2019.

Sala kinowa wyposażona została w  podwieszony nad sceną srebrny ekran będący obecnie jedną z najlepszych powierzchni projekcyjnych, Harkness Matt Plus o wymiarach obrazu 5,74×2,40m. Elastyczny materiał na bazie PVC jest wytwarzany według unikalnej receptury i specyfikacji zapewniającej szeroki kąt widzenia, wysoki kontrast, jasny obraz i doskonałą temperaturę barwową. 

W ramach prac przeniesiono oraz dozbrojono posiadany przez jednostkę system nagłośnienia Dolby Digital Surround z obecnie działającej sali kinowej, który teraz pracować będzie w oparciu o cyfrowy procesor dźwięku Datasat AP25, profesjonalne rozwiązanie opracowane przez inżynierów dźwięku w celu zapewnienia najbardziej realistycznych wrażeń filmowych dostępnych w kinach na całym świecie. Mamy nadzieje, że doposażony system dźwięku do kina zapewni Państwu realistyczną scenę dźwiękową z niezrównaną zrozumiałością głosu, krystalicznie czystą muzyką i reprodukcją efektów.

Na sali zamontowany został system  wspomagania słuchu w postaci pętli indukcyjnej do Sali Konferencyjno – Kinowej i interkomu kasowego z pętlą indukcyjną w Kinie Klaps.  Według Europejskiej Federacji Osób Słabosłysząych (EFHOH) pętle indukcyjne uznawane są za najbardziej przyjazne i dające najwięcej korzyści systemy wspomagające słyszenie, poprawiające zrozumiałość mowy. Umożliwia ona osobie niedosłyszącej odbiór nieskazitelnie czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną (T), w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy. Co najważniejsze system ten jest kompatybilny z aparatami słuchowymi wszystkich producentów niezależnie od klasy i ceny aparatu. Mamy nadzieję, że dzięki zastosowaniu tego praktycznie bezobsługowego systemu nie tylko zwiększymy komfort słyszenia oraz jakość odbieranego przez aparat słuchowy dźwięku osobie słabosłyszącej korzystającej z aparatu słuchowego lub implantu ślimakowego, ale również uczynimy nasz obiekt przyjaznym dla osób niedosłyszących.

W ramach realizacji zadania sala wyposażona została również w 35 sztuk foteli  kinowych, które mamy nadzieję, zapewnią wysoki standard realizowanych projekcji filmowych. 

Limanowski Dom Kultury

Galeria

Wróć do góry