Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Chór chłopięcy św. Janowi Pawłowi II

W niedzielę 17 maja 2020 o godz. 17.30 i 21.30 w Programie 1 Telewizji Polskiej będzie transmitowane wyjątkowe wydarzenie „Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II”, dedykowane Wielkiemu Papieżowi, którego setna rocznica urodzin przypada w najbliższy poniedziałek 18 maja.

Podczas koncertu nadawanego na żywo z pięciu miast: Gdańsk, Częstochowa, Warszawa, Kraków i Wadowice, wystąpią m.in.  Alicja Węgorzewska, Natalia Kukulska, Ryszard Rynkowski, Golec uOrkiestra, Roksana Węgiel, Anna Wyszkoni, Sebastian i Jan Karpiel Bułecka wraz z zespołem góralskim, Andrzej Lampert oraz Justyna Steczkowska. W pierwszej części razem z Roksaną Węgiel zaśpiewają dzieci Chóru Chłopięcego Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej i Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Limanowej, przygotowane przez Halinę Dyczek. Na zakończenie wszyscy wykonawcy razem z młodymi Limanowianami wspólnie zaśpiewają „Barkę”.


Przypominamy, że w roku 1998 i 2003 Chór Chłopięcy miał zaszczyt spotkać się z Janem Pawłem II na audiencjach prywatnych w Watykanie. W 1997 śpiewał w Ludźmierzu podczas Różańca prowadzonego przez Papieża a w 1999 w Starym Sączu obok chórów chłopięcych z Tarnowa i Bochni oraz chórów sądeckich.

Wróć do góry