Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

2 turnieje i 8 medali dla Goliński Team, w tym 4 medale Mistrzostw Polski Oyama PFK

W sobotę 22 kwietnia oraz w niedzielę 23 kwietnia zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate walczyli na 2 turniejach.

W sobotę 6- tka zawodników wystąpiła na I Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Byakko Cup w Sanoku gdzie zdobyli 4 medale:

22 kwietnia 2023 odbył się I Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin BYAKKO CUP 2023 w Sanoku. Turniej zgromadził 206 zawodników z 13 klubów. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 6 zawodników, którzy wystartowali w konkurencji kumite: Artur Kędroń, Mateusz Golonka, Eliza Marcisz, Hubert Grabka, Szymon Gwiżdż oraz Antoni Garczyński. Zawodnikom udało się zdobyć 4 medale: 1 złoty, 2 srebrne oraz 1 brązowy.

Z zawodnikami przebywali sensei Justyna Woźniak (kierownik ekipy), sempai Andrzej Matląg oraz rodzice zawodników.

Medaliści Turnieju:

  • Eliza Marcisz zajęła 1 miejsce kumite 10-11 lat -35 kg.
  • Mateusz Golonka zajął 2 miejsce kumite 8-9 lat +35 kg.
  • Szymon Gwiżdż zajął 2 miejsce w kumite 12-13 lat +75 kg.
  • Hubert Grabka zajął 3 miejsce kumite 14-15 lat -65 kg.

Komentarz po Turnieju:

Pierwsza ekipa 22-go kwietnia udała się do Sanoka. Na 1 Ogólnopolskim Turnieju Byakko Cup udało nam się wywalczyć 4 medale! Plan minimum został wykonany! Zawodnicy pokazali ducha walki tocząc po 2-3 walki tego dnia. Eliza Marcisz nie miała sobie równych, Mateusz Golonka minimalnie przegrywa finał. Gratulacje dla zawodników i medalistów! OSU!

Galeria

Natomiast w sobotę oraz w niedzielę 13 zawodników Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate walczyło na Mistrzostwach Polski Oyama PFK w Wieliczce, gdzie zdobyli 4 medale. Dwóch zawodników dodatkowo zajęło 4 miejsca w swojej kategorii:

22-23 kwietnia 2023 odbyły się Mistrzostwa Polski Oyama PFK w Wieliczce. Mistrzostwa zgromadziły 300 zawodników z 34 klubów łącznie z 4 organizacji karate kontaktowego (Oyama PFK, IKO Nakamura, Tezuka Group, IKO Matsushima). Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 13 zawodników, którzy wystartowali w konkurencji semi-knockdown. U12 w sobotę, natomiast juniorzy (U16) i juniorzy starsi (U18) w niedzielę. Zawodnicy zdobyli łącznie 4 medale: 1 srebrny oraz 3 brązowe.

U12: Antoni Wójcik, Antoni Kędroń, Tymon Przechrzta, Tymoteusz Halota, Wanessa Pająk, Fabian Pietrzak, Laura Ewert.

U16: Alan Pękala, Dominik Sara, Szymon Dyrek, Brajan Bulanda.

U18: Sebastian Dudzik, Krystian Natanek

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński, sensei Marcin Guzik (kierownik ekipy), sensei Tadeusz Dyrek (sędzia zawodów), sempai Andrzej Matląg, sempai Dariusz Halota oraz licznie zebrani rodzice zawodników.

 

Medaliści Mistrzostw Polski OYAMA PFK 2023

  • Antoni Kędroń zajął 3 miejsce w kumite U12 w kat. Młodzicy -30 kg.
  • Brajan Bulanda zajął 2 miejsce w kumite U16 w kat. Junior -70 kg.
  • Dominik Sara zajął 3 miejsce w kumite U16 w kat. Junior 55-60 kg.
  • Sebastian Dudzik zajął 3 miejsce w kumite U18 w kat. Junior Starszy 65-70 kg.

Komentarz po Turnieju:

Nie zwalniamy tempa, po Mistrzostwach Polski PZKK, które zorganizowaliśmy w Limanowej przyszedł czas, żeby się zmierzyć w innej organizacji karate kontaktowego. Wystartowaliśmy w Mistrzostwach Polski Oyama PFK. Zawody dwudniowe, bardzo mocno obstawione, nasi zawodnicy rozpoczęli eliminacje od etapu 1/16 oraz 1/8. W sobotę tylko Antoni Kędroń oraz Tymoteusz Halota zakwalifikowali się do czwórek. Antoni Kędroń wywalczył brązowy medal, Tymoteusz Halota niestety w walce o 3 miejsce uległ przeciwnikowi i ostatecznie zajął 4 miejsce. W niedziele walczyli juniorzy oraz juniorzy starsi. Brajan Bulanda dopiero uległ przeciwnikowi w finale. Dominik Sara w walce o 3 miejsce nie dał szans swojemu przeciwnikowi i rzutem na taśmę wskoczył na podium. Szymon Dyrek niestety po dogrywce i ważeniu przegrał pojedynek o brązowy medal.

Limanowski Klub Kyokushin Karate dziękuje firmie N.O.W.I. Sp. z o.o. Sp. k. za bezinteresowne wsparcie i pomoc Dyrektorom: ZSP nr 1 w Limanowej Kazimierze Zięba i ZSP nr 4 w Limanowej Albertowi Golonka za udostępnienie sal do treningów.

(www.karate.limanowa.pl)

Galeria

Wróć do góry