Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Dwa medale dla karateków ARS Limanowa – JONIEC Team na 38 Pucharze Polski Karate Kyokushin

17 grudnia br. w Płotach koło Koszalina odbył się 38 Puchar Polski Karate Kyokushin. W tegorocznej edycji Pucharu Polski wzięło udział 319 zawodników z 64 klubów. Miasto Limanowa reprezentowali zawodnicy ARS Limanowa – JONIEC Team: Magdalena Szewczyk, Filip Limanówka, Arkadiusz Kądziołka i Wiktor Stochel.

Opiekę nad zawodnikami pełnił ich trener – sensei Arkadiusz Sukiennik, który był jednym z sędziów Pucharu Polski oraz Pan Sylwester Kądziołka, który sekundował naszym zawodnikom oraz bezpiecznie dowiózł limanowskich karateków na miejsce.

38 Puchar Polski Karate Kyokushin był ostatnią w tym roku imprezą sportową, w której brali udział limanowscy karatecy. Podobnie jak w poprzednich zawodach w mijającym roku, również start w tych zawodach podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika mogą zaliczyć do udanych. Co prawda nasi debiutanci w zawodach tej rangi – Magdalena Szewczyk i Filip Limanówka zapłacili swego rodzaju „frycowe”, bo niestety mimo bardzo dobrych walk nie zdołali zdobyć medali. Na pewno zdobyli kolejne, ważne doświadczenie, które mamy nadzieję zaprocentuje w nowym sezonie.

Świetnie zaprezentowali się starsi reprezentanci ARS Limanowa – JONIEC Team. Wiktor Stochel był bezkonkurencyjny w konkurencji kata juniorów młodszych i został złotym medalistą Pucharu Polski. Kolejny medal, tym razem brązowy w konkurencji kumite juniorów młodszych -65 kg wywalczył, jak zawsze w bardzo dobrym stylu Arkadiusz Kądziołka.

Arkadiusz Kądziołka miał szansę na jeszcze lepszy wynik, ale podczas trzech pojedynków, które stoczył w drodze do strefy medalowej odniósł kontuzję stopy oraz dłoni. Razem z trenerem podjęli decyzję by nie ryzykować pogłębieniem się kontuzji i Arkadiusz nie podjął kolejnej walki.
Wielkie brawa dla całej czwórki!

Sędzią głównym zawodów był wiceprezes Polskiego Związku Karate – shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym sensei Krzysztof Markowski. Organizatorem zawodów był Klub Karate Kyokushin Płoty, kierowany przez sensei Cezarego Banasiaka.

 ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają działalność klubu, szczególnie sponsorom: firmie JONIEC, firmie PAK-FOL, firmie WAJDA-BAU oraz PDM LIMDROG.

Wróć do góry