Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

2 brązowe medale na 5 Wagowych Mistrzostwach Europy WKB w Dębicy dla zawodników Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate

W dniach 12-13 listopada odbyły się 5 Wagowe Mistrzostwa Europy WKB w Dębicy. Mistrzostwa zgromadziły blisko 670 zawodników z 17 krajów z całej Europy (Ukraina, Łotwa, Litwa, Hiszpania, Niemcy, Węgry, Belgia, Czechy, Turcja, Szwajcaria, Izrael, Rumunia, Słowacja, Włochy, Grecja, Francja, Polska) z 10 organizacji Karate Kyokushin. W sobotę odbyły się wszystkie walki eliminacyjne we wszystkich kategoriach wiekowych aż do finałów oraz konkurencja kata. W niedzielę natomiast odbyły się wyłącznie walki finałowe oraz dekoracja medalistów.

Reprezentanci Polski z Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate:

  • Chłopcy: Tymoteusz Halota, Antoni Kędroń, Jakub Wiewiórski, Antoni Wójcik oraz Artur Kędroń.
  • Juniorzy młodsi: Brajan Bulanda, Dominik Sara, Szymon Dyrek, Alan Pękala oraz Jagoda Zelek
  • Senior: sensei Mateusz Puch, sempai Mateusz Pławecki, sensei Justyna Woźniak
  • Senior master: sensei Paweł Jurek

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński 5 dan, sensei Tadeusz Dyrek, sempai Andrzej Matląg (kierownik ekipy), a także rodzice.

Medaliści Mistrzostw Europy WKB:

  • Tymoteusz Halota zajął 3 miejsce w kumite chłopców 2011-2012 -45 kg.
  • Antoni Kędroń zajął 3 miejsce w kumite chłopców 2011-2012 -30 kg.

Pozostali reprezentanci klubu – wszyscy zawalczyli na miarę swoich możliwości. Każdy z nich wyszedł z odpowiednim bojowym nastawieniem, niestety mimo ogromnych chęci i serca zostawionego na macie nie udało się pokonać przeciwnika, przez co odpadli w eliminacjach w swoich kategoriach wiekowych i wagowych (1/16, 1/8 turnieju lub 1/4). Sensei Paweł Jurek po wygranej walce eliminacyjnej nieznacznie przegrał w ćwierćfinale ze zwycięzcą swojej kategorii. Sensei Mateusz Puch po przegranym pojedynku w półfinale, niestety uległ przeciwnikowi w walce o 3 miejsce i ostatecznie uplasował się na 4 miejscu. Tego dnia by dostać się do finału trzeba było stoczyć minimum 4-5 walk.

Komentarz po Turnieju:

Wracamy z Dębicy z bagażem doświadczeń i zmotywowani do dalszej pracy. Cieszymy się ogromnie z sukcesu najmłodszych zawodników. Przywozimy do Limanowej 2 brązowe krążki w kategorii kumite chłopców 2011-2012. Kilku zawodników dosłownie otarło się o podium, między innymi sensei Mateusz Puch, sensei Paweł Jurek, sensei Justyna Woźniak. ALE, taki jest sport. Rywalizacja, wygrana oraz przegrana to wszystko jest wpisane w każdą dyscyplinę sportową. OSU

Wróć do góry