Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa ogłasza nabór dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych na sezon 2022/2023

Treningi odbywają się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej, w grupach dostosowanych do wieku oraz poziomu sprawności i umiejętności.

Zapraszamy na treningi w dniach:

 • WTORKI
  – godzina: 1700 – 1800 – grupa początkująca
  – godzina: 1800 – 1900 – grupa średniozaawansowana
  – godzina: 1900 – 2030 – grupa zaawansowana i zawodnicza
 • ŚRODY
  – godzina: 1930 – 2100 – grupa zaawansowana i zawodnicza
 • PIĄTKI
  – godzina: 1700 – 1800 – grupa początkująca
  – godzina: 1800 – 1900 – grupa średniozaawansowana
  – godzina: 1900 – 2030 – grupa zaawansowana i zawodnicza

Pierwszy trening w nowym sezonie: wtorek, 6 września 2022, godzina 17:00

Energia roznosi Państwa dziecko? Chcecie, aby prawidłowo i zdrowo się rozwijało? Zależy Państwu, aby dziecko nawiązywało właściwe relacje i przyjaźnie? Chcecie, aby Wasze dziecko było pewne siebie, aby umiało radzić sobie ze stresem? Chcecie, aby dziecko nauczyło się wytrwałości i uporu w dążeniu do celu, aby nie miało problemów z koncentracją i nauką? Chcecie, aby Państwa dziecko było sprawne fizycznie i nauczyło się bronić? Chcecie, aby Państwa dziecko brało udział w rywalizacji sportowej i zdobywało trofea w turniejach karate najwyższej rangi? – Nie mogli Państwo lepiej trafić! Treningi w ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa otworzą przed Wami i Waszymi pociechami świat niezwykłych możliwości ludzkiego ciała i umysłu.

Początki działalności ARS Klub Kyokushinkai sięgają roku 2008, kiedy powstała pierwsza sekcja klubu. Przez ten okres wielu wychowanków klubu, w tym uczniów SP nr 3 w Limanowej sięgało po najwyższe laury w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, w tym w Mistrzostwach Polski, Pucharach Polski i Mistrzostwach Europy. Treningi w klubie prowadzone są przez doświadczonych trenerów i instruktorów, o bogatym dorobku zarówno trenerskim jak również zawodniczym.

Prowadzone w klubie treningi obok nauki technik karate obejmują szereg ćwiczeń ogólnorozwojowych i specjalistycznych mających na celu poprawę ogólnej sprawności i kondycji fizycznej z jednoczesną dbałością o rozwój pozytywnych cech charakteru, w zgodzie z powszechnie rozumianą etyką i zasadami dobrego wychowania. W ramach prowadzonych treningów Karate Kyokushin podopieczni klubu uczą się nie tylko samoobrony, umiejętności walki i rywalizacji sportowej, ale również dyscypliny, kultury osobistej, poszanowania starszych, pomagania słabszym. Karate Kyokushin jak żadna inna dyscyplina wpływa pozytywnie na rozwój dzieci i młodzieży. Według lekarzy specjalistów treningi Karate Kyokushin wpływają korygująco na wady postawy u dzieci, np. skoliozę, ponieważ techniki karate wzmacniają i rozciągają mięśnie i są zbieżne z ćwiczeniami korekcyjnymi. W przypadku osób z nadwagą, treningi karate mogą wpływać na obniżenie wagi ciała. Regularne ćwiczenia wytwarzają pożądane dla zdrowia nawyki, wpływają pozytywnie na ciśnienie krwi, obniżają poziom cholesterolu. Karate Kyokushin przynosi pozytywne efekty dla zdrowia psychicznego i osobowości:

– ćwiczenia uczą skupienia i koncentracji na jednym zadaniu w danym momencie, ułatwia radzenie sobie ze stresem,

– zwiększają pewność siebie i budują poczucie własnej wartości, co jest ważne również w przypadku dzieci, szczególnie tych, które mogłyby być narażone na agresywne zachowania w środowisku rówieśników,

– dzieci uczą się wytrwałości i uporu w dążeniu do celu, są często liderami w swoich grupach, są bardziej odporne na różnego rodzaju pokusy i namowy kolegów czy koleżanek, które mogłyby się skończyć nałogami.

Klub umożliwia swoim członkom nie tylko podnoszenie sprawności fizycznej i umiejętności sportowych, ale również potwierdzanie zdobytych umiejętności poprzez egzaminy na wyższe stopnie w karate. Swoim członkom klub stwarza możliwość udziału w rywalizacji sportowej, w różnego rodzaju zawodach sportowych. Trenujący w ARS Klub Kyokushinkai mają możliwości udziału w seminariach i obozach sportowych oraz w rywalizacji sportowej w zawodach rangi regionalnej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej – w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy, a nawet w Mistrzostwach Świata. Treningi prowadzone są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę trenerską, posiadającą stosowne uprawnienia oraz bogaty dorobek trenerski i sportowy.

ARS Klub Kyokushinkai jest jedynym klubem działającym na terenie miasta  i powiatu zrzeszonym i posiadającym licencję Polskiego Związku Karate oraz Małopolskiego Okręgowego Związku Karate.

Polecamy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych w wieku od 6 lat do 106 lat. Pierwszy trening w nowym sezonie: wtorek, 6 września 2022, godzina 17:00.

Więcej informacji  pod nr. telefonu: 606-820-255.

Wróć do góry