Turystyka i Sport

12 medali zawodników Limanowskiego Klubu Klub Kyokushin Karate na Mistrzostwach Makroregionu Południowego w Częstochowie

23 października odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Południowego Oyama PFK. Zawody zostały zorganizowane przez częstochowski klub Akarui Yama na czele z sensei Grzegorzem Zyśko. Turniej zgromadził 250 zawodników z 27 klubów. 21 osobowa ekipa z Limanowej była jedynym klubem spoza federacji Oyama PFK. Mistrzostwa otworzył Hanshi Jan Dyduch 8 dan, sędzią głównym zawodów był shihan Paweł Pajdak 6 dan.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 21 zawodników w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. W zawodach wzięli udział: Artur Kędroń, Antoni Wójcik, Tymoteusz Halota, Antoni Kędroń, Tomasz Stanisz, Tymon Przechrzta, Sara Bulanda, Jakub Wiewiórski, Szymon Dyrek, Alan Pękala, Dominik Sara, Julia Matląg, Jagoda Zelek, Filip Folonka, Wiktoria Nowak, Wiktor Siedlarz, Brajan Bulanda, Marlena Kądziołka, Nikola Smorońska, Krzysztof Malec oraz Dominika Dąbrowska.

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński 5 dan, sensei Zbigniew Gągola 3 dan (sędzia zawodów), sensei Tadeusz Dyrek (kierownik ekipy), sensei Mateusz Puch 1 dan (sekundant) oraz sempai Mieczysław Puch (sędzia zawodów), a także licznie zebrani rodzice.

Medaliści Otwartych Mistrzostw Makroregionu Południowego Oyama PFK:

1 miejsce:

• Tomasz Stanisz – 1 miejsce kumite dzieci 8-10 lat -35 kg.
  • Tymoteusz Halota – 1 miejsce kumite dzieci 8-10 lat +35 kg.
  • Brajan Bulanda – 1 miejsce kumite junior młodszy 12-14 lat +55 kg.
  • Dominik Sara – 1 miejsce kumite junior młodszy 12-14 lat -55 kg.

2 miejsce:

• Artur Kędroń – 2 miejsce kumite dzieci 8-10 lat -35 kg.
  • Antoni Wójcik – 2 miejsce kumite dzieci 8-10 lat +35 kg.
  • Jakub Wiewiórski – 2 miejsce młodzik 10-12 lat -35 kg.
  • Szymon Dyrek – 2 miejsce kumite junior młodszy 12-14 lat -45 kg.
  • Julia Matląg – 2 miejsce kumite junior młodszy 12-14 lat -55 kg.
  • Krzysztof Malec – 2 miejsce – junior starszy 16-18 lat -75 kg.

3 miejsce:

• Tymon Przechrzta – 3 miejsce kumite dzieci 8-10 lat -35 kg.
  • Wiktoria Nowak – 3 miejsce kumite junior 14-16 lat +60 kg.

Więc na stronie Klub u pod linkiem https://www.karate.limanowa.pl/2021/06/12-medali-czestochowa-makroregion-oyamapfk