Turystyka i Sport

Zakończyła się akcja „Lato z przewodnikiem”

Wraz z końcem wakacji zakończyła się akcja pn. „Lato z przewodnikiem”, której organizatorem był Oddział PTTK Ziemi Limanowskiej, przy wsparciu finansowym Miasta Limanowa.

Po ubiegłorocznej przerwie związanej z pandemią, w bieżącym roku chętnych do udziału w pieszych wyprawach nie brakowało.

Uczestnicy akcji odwiedzili Gorce, Beskid Sądecki oraz Pogórze Wiśnickie. Wędrowali też po Beskidzie Małym, gdzie przeszli z przełęczy Przebieg szlakiem niebieskim w kierunku najwyższego szczytu tego pasma Czupel oraz  po Beskidzie Wyspowym pokonując trasę z Sarczyna przez Sałasz i Jaworz do Męciny. Tam na zakończenie całej akcji miało miejsce ognisko i przyszedł czas na wspomnienia wszystkich letnich wypraw.

Tegoroczna akcja „Lato z przewodnikiem” to kontynuacja przedsięwzięcia, które od kilku już lat organizuje limanowski oddział PTTK przy współudziale Miasta Limanowa.

(fot.: pttk-limanowa.pl)