Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Limanowski rynek

Życie miasta Limanowa koncentruje się w RYNKU, który jest wizytówką miasta. w 2020 roku dobiegła końca inwestycja związana z rewitalizacją rynku, dzięki czemu zyskał on nowe oblicze. Istniejące betonowe płyty zostały zastąpione płytami granitowymi. Zniknęły koliste elementy, a na ich miejsce utworzone zostały nowe tereny niskiej i wysokiej zieleni. Drzewa iglaste zostały zastąpione liściastymi, tak by  zapewniały cień w upalne dni. Zmieniło się również miejsce i kształt fontanny. Zamiast jednej dużej są dwie mniejsze, nowoczesne, wyposażone w instalację świetlno-dźwiękową. Nowe oblicze zyskał również limanowski Buzodrom – górna część obiektu dostosowana została pod działalność letniej kawiarenki.

Na rynku przybyło więcej miejsc do siedzenia w postaci ławek i specjalnych podestów z drewnianymi siedziskami, a nowością są interaktywne ławki ze stacjami ładowania USB, hotspotem WiFi i innymi funkcjami multimedialnymi. Zamontowane zostało też nowoczesne oświetlenie oraz system nagłośnienia, który będzie wykorzystywany podczas miejskich uroczystości. W ramach rewitalizacji wykonana została również przebudowa parkingu znajdującego  w rynku.

Niepowtarzalna atmosfera, wygląd i estetyka, gościnny i przyjazny klimat rynku, przestrzenny komfort, stanowią o jego atrakcyjności i zachęcają do zatrzymania się na chwilę odpoczynku w „sercu miasta”.

Wróć do góry