„Limanowianie” nagrodzeni w 40. DRUZBACCE

W dniach 10-14 maja w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu odbywała się 40. DRUZBACKA – Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych.
Jest to najstarszy i o największym zasięgu przegląd w regionie, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Jego początki sięgają roku 1980. Podstawowym założeniem programowym konkursu było i jest ratowanie ludowej tradycji muzycznej z zachowaniem wszystkich tradycyjnych cech stylistycznych w muzyce, śpiewie. W konkursie Konkursie Grup Śpiewaczych w kategorii dorosłych III miejsce i nagrodę pieniężną otrzymała żeńska grupa śpiewacza Zespołu Regionalnego „LIMANOWIANIE” im. Ludwika Mordarskiego.
Występ grupy śpiewaczej obejrzeć można na stronie: https://fb.watch/kxTcdUFTVZ/ od 32:20.
W tegorocznej edycji zaprezentowanych zostało 161 prezentacji konkursowych, wykonawcy pochodzili z czterech powiatów województwa małopolskiego (gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, suskiego) oraz z województwa podkarpackiego (powiat jasielski). Protokół z wydarzenia dostępny TUTAJ
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!