Wojewódzki Brąz siatkarek z „Jedynki”

Zawody Wojewódzkie to duże wyznawanie dla dzieciaków, dla których sport to zabawa. W miejscowościach, w których nie ma Szkółek Mistrzostwa Sportowego, Szkolnych Ośrodków Sportowych lub Akademii Siatkówki, dzieci mają ograniczone możliwości, lecz dzięki swojej ciężkiej pracy i zaangażowaniu w rozwój zainteresowań mogą dojść do sukcesu. Siatkówka to piękny i trudny sport. Żeby dojść do etapu wojewódzkiego, trzeba przejść wcześniejsze (miejski, powiatowy i rejonowy)  pokonując  wiele rywalek. Reprezentantki „Jedynki” dzielnie walczyły o każde zwycięstwo i dzięki temu 24.04.2023 uczestniczyły w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Niepołomicach.

Do zawodów zakwalifikowało się 6 reprezentacji

1. SSP Niepołomice- gospodarz
  2. SP 1 Limanowa
  3. SP 2 Myślenice
  4. SP 1 Szynwałd
  5. SP 2 Oświęcim
  6. SP 87 Kraków

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrały spotkania systemem „każdy z każdym „do dwóch wygranych setów do 25 pkt z przewagą dwóch punktów. Zawodniczki z „Jedynki” pokonały reprezentacje z Myślenic oraz Szynwałdu zajmując I miejsce w grupie i awansowały do kolejnego etapu. W fazie finałowej  rozegrały dwa mecze z zawodniczkami z Krakowa i Oświęcimia. Dziewczęta zostawiły wiele serca na boisku i walczyły o każdą piłkę, jednak nie udało się pokonać przeciwniczek i w klasyfikacji końcowej uzyskały III miejsce w województwie.

Puchar i brązowe medale dziewczęta odbierały z radością!

Reprezentantki „Jedynki” to:
KLASA 5b: Twaróg Lena,
KLASA 5c: Jabłońska Justyna
KLASA 6a: Kasińska Lena, Mól Maria,  Wardęga Anna Wójtowicz Gabriela
KLASA 6b: Biedroń Nikola
KLASA 6c: Gurba Ewa, Dyrek Klaudia,  Twaróg Martyna, Pachuła Marlena

Gratulujemy dziewczętom oraz opiekunowi Anicie Pilawskiej!