Program „JUŻ PŁYWAM 2023”

Miasto Limanowa pozyskało 9 230,00 zł ze środków Województwa Małopolskiego na realizację projektu „Już pływam” w ramach zadania: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży na 2023 rok.

Już od 3 kwietnia 2023 roku 220 uczniów klas III i VI szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Limanowa rozpoczęło naukę pływania na Pływalni Limanowskiej.
Zgodnie z założeniami projektu uczniowie nauczą się pływać z pomocą wykwalifikowanych instruktorów, poznają zasady bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju zbiorników wodnych, poprawią swoją sprawność fizyczną i aktywnie spędzą czas. Nauczą się korzystać z infrastruktury sportowej zwłaszcza tej dostępnej na terenie Małopolski, a nabyte podstawowe umiejętności pływackie pozwolą im w przyszłości na ich dalszy rozwój w tym zakresie.

Całkowity koszt zadania wynosi 46 108,00 zł, przy udziale finansowym Województwa Małopolskiego w wysokości 9 230,00 zł, resztę stanowią środki własne Miasta Limanowa i wpłaty rodziców.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.