Deklaracja dostępności
Kultura

TRIADA 2023 rozpoczęta – znani zwycięzcy I etapu – recytacji

14 marca w Limanowskim Domu Kultury rozpoczęły się zmagania w kolejnej edycji „Dziecięcej Triady Artystycznej”. Konkurs od wielu lat organizowany LDK, odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Limanowa.


Od godz. 10:00, w sali kameralnej Limanowskiego Domu Kultury, odbywały się przesłuchania uczestników Małego Konkursu Recytacji Poezji Dla Dzieci. Jak podkreśliła Komisja Artystyczna konkursu, poziom był wysoki i bardzo wyrównany. Wybór zwycięzców nie należał do najłatwiejszych, co pokazuje jak wiele pracy włożyli w przygotowanie się do konkursu wszyscy uczestnicy.

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym etapie konkursu tj. w Spotkaniach Śpiewających Dzieci, które odbędą się już 28 marca br. (wtorek) w sali widowiskowej od godz. 10:00.

Dziękujemy Komisji Artystycznej za wnikliwą ocenę i analizę wszystkich występów oraz nauczycielom prowadzącym i rodzicom za przygotowanie swoich podopiecznych do prezentacji.

Limanowski Dom Kultury przypomina, że dzieci i młodzież nie tylko rywalizują o zajęcie najlepszych miejsc w poszczególnych etapach, ale także zbierają punkty do klasyfikacji ogólnej konkursu, w którym do wygrania są dwie główne nagrody w wysokości: 2000 zł dla najlepszego PRZEDSZKOLA i najlepszej SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

Patronat Honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Poniżej znajduje się protokół z I etapu TRIADY oraz punktacja ogólna po pierwszym etapie:

PROTOKÓŁ
MAŁEGO KONKURSU RECYTACJI POEZJI DLA DZIECI,
który odbył się w Limanowskim Domu Kultury dnia 14 marca 2023 r.
DZIECIĘCA TRIADA ARTYSTYCZNA 2023
pod patronatem Burmistrza Miasta Limanowa

Komisja w Składzie:
    –    mgr Paulina Ablewicz – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu, Filia w Limanowej
    –    mgr Paulina Kornaś – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej
    –    mgr Zofia Ociepka – nauczyciel języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej

po wysłuchaniu 27 uczestników w czterech kategoriach wiekowych, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W KATEGORII I – przedszkole, klasa „0”

I miejsce ex aequo otrzymują Nicola Sądel z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej, Tymoteusz Król z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Limanowej oraz Karolina Radzik z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Limanowej.
II miejsce ex aequo otrzymują Igor Twaróg z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Limanowej oraz Jan Dębski z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 w Limanowej.
III miejsce ex aequo otrzymują Julia Wojtas z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Limanowej, Jan Franczyk z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Chatka Małego Skrzatka” w Limanowej oraz Witold Kapera z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Chatka Małego Skrzatka” w Limanowej.
Wyróżnienia otrzymują Aleksandra Kulewicz z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej, Antoni Pazdur z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Limanowej, Kinga Wrona z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Limanowej, Sara Kurek z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej oraz Aleksandra Frączek z Niepublicznego Przedszkola im. Bp Piotra Bednarczyka w Limanowej.

W KATEGORII II – I-III klasa szkoły podstawowej

I miejsce ex aequo otrzymują Adam Trzópek ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Limanowej oraz Wiktoria Zoń ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Limanowej.
II miejsce otrzymuje Aleksandra Bodziony z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej.
III miejsce otrzymuje Adrianna Święch z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej.
Wyróżnienia otrzymują Michalina Wojcieszczak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej, Anna Trynka ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Limanowej oraz Martyna Gancarczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Limanowej.

W KATEGORII III – IV-VI klasa szkoły podstawowej

I miejsce otrzymuje Jan Sobuś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.
II miejsce otrzymuje Justyna Szpilowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej.
III miejsce otrzymuje Barbara Krzyżak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.

W KATEGORII IV – VII i VIII klasa szkoły podstawowej

I miejsce otrzymuje Karol Frączek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.
II miejsce ex aequo otrzymują Antonina Ciuła ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej oraz Aleksandra Furtak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.
III miejsce otrzymuje Matylda Dominik ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, a także słodki poczęstunek, ufundowane przez Limanowski Dom Kultury. Za uzyskanie pierwszych miejsc oraz wyróżnień laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Na tym protokół zakończono i podpisano.

Galeria

Pełna galeria zdjęć znajduje się TUTAJ

Wróć do góry