Sportowe sukcesy uczniów „Jedynki”

Wielu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej,  sprawdza swoje umiejętności podczas organizowanych na terenie Powiatu Limanowskiego zawodów sportowych. Ostatni okres czasu przyniósł uczniom sportowe sukcesy m.in. w narciarstwie, pływaniu oraz koszykówce.

16 lutego uczniowie „Jedynki”: Aleksandra Szkarłat, Bernard Zaczyński i Brajan Bulanda wzięli udział w zawodach narciarskich slalom gigant na stoku Kasina-Ski w Kasinie Wielkiej, gdzie indywidualnie Ola zajęła II miejsce oraz drużynowo w kategorii dziewcząt III miejsce, natomiast w kategorii chłopców indywidualnie Bernard zajął I miejsce a Brajan uplasował się na 15 miejscu.  Drużynowo chłopcy zajęli II miejsce.

Koszykówka jest równie mocno reprezentowana przez uczniów. Szkolne Koło Sportowe rozwija umiejętności i doskonali technikę gry w kosza. W Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Koszykówce Dziewcząt szkołę reprezentowały: Lena Kasińska, Maria Mól, Nikola Biedroń, Ewa Gurba, Maja Kwaśniewska, Katarzyna Dudek, Julia Dudek, Twaróg Martyna, Dagmara Stokłosa, Klaudia Dyrek, Sara Bulanda, Kamila Wrona, Justyna Jabłońska, a  dziewczętom udało się zająć II miejsce.

O zaletach pływania nie trzeba przekonywać. Wspaniale wpływa na ciało człowieka i można spalić mnóstwo kalorii. Relaksuje po całym dniu nauki i wzmacnia wydolność i wytrzymałość. Na krytej pływalni w Limanowej także można spotkać uczniów „Jedynki”, którzy chętnie biorą udział w zawodach i uzyskują wysokie miejsca na podium. Podczas Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Indywidualnym Dziewcząt i Chłopców ZSP nr 1 reprezentowali Aleksandra Szkarłat oraz Wiktor Kołodziej. Indywidualnie Ola zajęła I miejsce, a Wiktor uplasował się na 10 miejscu.

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Gratulujemy sukcesów i bardzo się cieszymy z aktywności uczniów.

( inf. ZSP nr 1 Limanowa)