Powiatowy Maraton Czytelniczy w limanowskiej bibliotece

Znane są już wyniki przesłuchań uczestników konkursu czytelniczego pn. „MARATON CZYTELNICZY”z terenu Miasta Limanowa.

Komisja w składzie:
przewodnicząca – Paulina Ablewicz – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu – Filia w Limanowej,
Katarzyna Zawada – kierownik GBP w Słopnicach, organizator licznych konkursów czytelniczych na terenie gminy
oraz Joanna Zawada – pracownik Starostwa Powiatowego w Limanowej wyłoniły następujących zwycięzców:
I miejsce: Jan Sobuś
II miejsce: Karolina Sowa
III miejsce: Tomasz Radzik
Wyróżnienia:
Mikołaj Golonka i Julia Abram
Wyróżnienia MBP w Limanowej:
Aneta Puch, Izabela Kubatek, Gabriela Wójtowicz, Mikołaj Olszewski.
Konkurs, który w ostatnich dniach odbywał się na terenie powiatu limanowskiego miał na celu wyłonienie mistrzów pięknego czytania wśród uczniów klas V – VII szkół podstawowych z całego powiatu. W ramach akcji promowana była lektura Narodowego Czytania, którą w tym roku jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
MBP w Limanowej dziękuje wszystkim uczestnikom za wkład pracy w przygotowanie do konkursu oraz nauczycielom i opiekunom za współpracę.
Laureaci konkursu – zdobywcy I, II i III miejsca spotkają się finale Konkursu.