Deklaracja dostępności
Kultura

Pełne wrażeń i ekscytacji spotkanie promujące książkę „Bajka o niezwykłej wiewiórce Rudce”

29 marca w sali kameralnej LDK odbyło się spotkanie promujące książkę „Bajka o niezwykłej wiewiórce Rudce” z udziałem pisarki i autorki Jadwigi Marzec oraz młodych ilustratorów i licznej publiczności. Organizatorem spotkania dla najmłodszych była Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej, a Ilustracje do książki Pani Jadwigi powstały na wakacyjnych warsztatach bibliotecznych.

Spotkanie było bardzo dynamiczne i angażujące wszystkich. Na samym początku uczestnicy zapoznali się z literacką bohaterką Rudką, poznając kilka ciekawostek z jej, a następnie głos zabrała pisarka – Pani Jadwiga, która wtajemniczyła słuchaczy w fabułę książki i zaprezentowała młodych autorów ilustracji. Dość liczna grupa 17 osób miała na scenie swoje pięć minut. Każde dziecko opowiedziało, co przedstawia jego obrazek i jaką akcję uwieczniło na rysunku.

Na koniec przyszedł czas na autografy, wspólne zdjęcia i rozmowy. Biblioteka dziękuje za obecność wszystkim dzieciom, nauczycielom i rodzicom oraz Marcie Sobczak-Piętoń  za czuwanie nad etapami powstawania rysunków do książki, Markowi Dudkowi za konsultację i dr Arturowi Czesakowi za redakcję i korektę tekstu. Podziękowania kieruje też do autorki Jadwigi Marzec za pomysł i realizację, której finalnym dziełem jest książka, którą można już wypożyczyć w bibliotece.

Galeria

Wróć do góry